Od 25 lat służymy samorządom

0
1483

Rozmowa z Robertem Kożuchowskim, prezesem Inter-Broker

Aleksandra Wysocka: – Świętujecie jubileusz 25-lecia Inter-Broker, więc zacznijmy od początku. Jak zrodził się pomysł na firmę i jakie były najważniejsze etapy jej rozwoju?

Robert Kożuchowski: – Wszystko zaczęło się w 1998 r., gdy w odpowiedzi na potrzeby Torunia i Poznania zdecydowaliśmy się przekształcić nasze indywidualne działalności w jedną spółkę prawa handlowego. Przez lata zmieniał się skład wspólników, mieliśmy wzloty i upadki, w tym tragiczną śmierć wspólnika i przyjaciela Krzysztofa Lange, ale to wszystko ukształtowało to, kim jesteśmy dzisiaj – profesjonalną rodzinną firmę z fantastycznym zespołem zaangażowanych ludzi, docenioną ostatnio przez Forbesa… Może to brzmi niezbyt skromnie, ale tak to właśnie widzę.

Dziś jesteście znani z profesjonalnej obsługi samorządów. Ile ich obecnie ubezpieczacie i jak wygląda ta współpraca?

– Z dumą mogę powiedzieć, że współpracujemy z ponad 400 jednostkami, od małych gmin wiejskich po duże miasta. Zależy nam na szybkiej reakcji na potrzeby klientów, stąd obecność naszych placówek w całym kraju. Profesjonalizm w tej sferze to nie tylko fachowe doradztwo w zakresie programów ubezpieczeniowych, ale też zdolność szybkiego reagowania na szkody i znajomość specyfiki działania samorządów. Mamy taką zasadę, że w razie dużej szkody w ciągu 3 godzin możemy być na miejscu i pomagać.

A jak duża jest obecnie ekipa Inter-Broker?

– Pracuje z nami ponad 70 osób. Kiedyś byliśmy zaledwie ośmioma wspólnikami, teraz jesteśmy dużą, stabilną firmą. A nasza siła to nie tylko liczby, ale przede wszystkim jakość – 90% naszych pracowników to licencjonowani brokerzy, co świadczy o naszym profesjonalizmie. Brokerami są praktycznie wszyscy, nawet osoby pracujące w administracji. Każdy nowy pracownik albo już jest brokerem, albo ma rok na zdanie egzaminu.

Skąd pomysł na nietypowe świętowanie 25-lecia firmy?

– Zamiast tradycyjnej gali postanowiliśmy zainwestować w rozwój naszych pracowników. Stworzyliśmy wspólnie studia podyplomowe, które są odpowiedzią na konkretne potrzeby naszej firmy i klientów. Program studiów powstał przy współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy i obejmuje tematy bezpośrednio związane z zarządzaniem ryzykiem w samorządach. To inwestycja w wiedzę, która będzie procentować zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów.

W tworzenie programu był zaangażowany cały zespół, a liczba słuchaczy to blisko 40 osób, a więc co drugi pracownik Inter-Broker. Prace dyplomowe planujemy opublikować w książce, która będzie ukoronowaniem dwusemestralnych wysiłków. Sam oczywiście też uczestniczę w zajęciach. Chociaż jestem radnym z wieloletnim doświadczeniem, również uczę się na nich nowych rzeczy.

Jakie są plany na przyszłość?

– Chcemy dalej rozwijać nasze kompetencje, by jeszcze lepiej służyć samorządom. Studia podyplomowe to tylko jeden z elementów tego planu. Szukamy też nowych talentów, które dołączą do naszej drużyny, bo to właśnie ludzie tworzą wartość dodaną firmy. Nie jesteśmy fanami pracy zdalnej. Wierzymy, że to bezpośrednia współpraca w zespole jest najbardziej efektywna i pozwala nam utrzymać wysoką jakość usług oraz więzi między nami.

Jak widać, niezależnie od okoliczności, Inter-Broker to silna drużyna z jasno określoną misją. Dziękuję za rozmowę.

Aleksandra E. WysockaZDANIEM BROKERA

Program studiów stworzony tylko dla nas to był strzał w dziesiątkę

Od sześciu lat jestem częścią Inter-Broker, gdzie jako broker skupiam się na ubezpieczeniach finansowych. Na co dzień łączę zadania brokerskie z prowadzeniem naszego firmowego Facebooka – to wyzwanie, które bardzo lubię. Z okazji 25-lecia firmy uczęszczam na studia podyplomowe, które poszerzają moją wiedzę dotyczącą samorządów, m.in. o prawie budowlanym i odpowiedzialności cywilnej.

Jestem magistrem polonistyki, ale ubezpieczenia to moja druga pasja – ukończyłam już jedne studia podyplomowe o tej tematyce. Uważam, że stworzenie programu studiów specjalnie dla nas to był strzał w dziesiątkę.

Marta Świderska


Stacjonarne spotkania to jest to

Od niemal trzech lat pracuję jako broker ubezpieczeniowy w Inter-Broker. Opiekuję się klientami strategicznymi. Teraz, w ramach jubileuszu firmy, mamy możliwość uczestnictwa w studiach podyplomowych, które wspólnie jako zespół stworzyliśmy od podstaw. Jestem jedną z pierwszych osób, które się na nie zapisały.

Trzy zjazdy już za mną i jestem pod wrażeniem – szczególnie forma stacjonarna pozwala na bezcenną wymianę doświadczeń z wykładowcami-praktykami. To szansa na zadanie pytań, które zawsze chciałam omówić, a które są kluczowe w naszej pracy. Szczególnie interesuje mnie temat odpowiedzialności cywilnej samorządów. To niesamowita okazja do rozwoju i nie mogę się doczekać kolejnych zajęć!

Urszula Kołowrocka


Chętnie zgłębię kwestie finansów samorządu terytorialnego

Jestem dyrektorem Biura Ubezpieczeń na Życie w Inter-Broker. Chociaż zaczynałem od majątku, to od 2009 r. pomagam rozwijać ofertę dla jednostek samorządu terytorialnego, skupiając się na ubezpieczeniach grupowych: życiowych i zdrowotnych oraz NNW. Obsługujemy w zakresie benefitów pracowniczych setki samorządów.

Jestem zadowolony z możliwości zapisania się na studia podyplomowe. To świetna okazja, by uzupełnić wiedzę o klientach, z którymi współpracujemy na co dzień, zwłaszcza że często ich problemy są bardzo specyficzne. Szczególnie interesuje mnie moduł poświęcony finansom samorządów, ponieważ jest to kluczowe dla organizacji benefitów pracowniczych. Pracownik samorządowy żyje w trochę innej rzeczywistości niż pracownik sektora prywatnego, co wpływa na możliwości finansowania benefitów przez pracodawców. Jestem ciekaw, co przyniosą te studia i jakie nowe rozwiązania uda nam się dzięki nim znaleźć.

Radosław Kwiatos


Najcenniejsze jest dla mnie wielopłaszczyznowe podejście

Z ubezpieczeniami jestem związany od kilkunastu lat, natomiast do Inter-Broker dołączyłem na początku 2022 r. Była to dla mnie najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć, cieszę się, że tu jestem. Całe moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe budowałem w branży brokerskiej. Obecnie w Inter-Broker współpracuję z jednostkami samorządu terytorialnego, firmami produkcyjnymi i usługowymi oraz dużymi podmiotami rolnymi, zapewniając im kompleksową obsługę ubezpieczeniową.

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Jubileusz 25-lecia firmy przyniósł nam możliwość wzięcia udziału w studiach podyplomowych. Uważam, że to doskonała inicjatywa. Studia mają szeroki zakres tematyczny, co pozwoli mi na pogłębienie wiedzy w różnych aspektach funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. To wielopłaszczyznowe podejście jest dla mnie najcenniejsze.

Łukasz Reszczyński