Olaf Pietrzak nowym dyrektorem inwestycyjnym Esaliens TFI

0
771

We wrześniu do Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych dołączył nowy dyrektor inwestycyjny. Olaf Pietrzak posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym, które zdobywał m.in. w strukturach Grupy Aviva w Polsce i Skarbiec TFI. Nowy dyrektor wzmocni część dłużną zespołu zarządzającego Esaliens.

– W Esaliens TFI jesteśmy konsekwentni w pozyskiwaniu do zespołu wykwalifikowanej kadry i pracowników z odpowiednim doświadczeniem. Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywają ludzie reprezentujący firmę, w szczególności zarządzający kapitałem powierzonym nam przez klientów, dobieramy odpowiednich specjalistów, ceniących wartości, którymi się kierujemy i dopasowanych do naszej kultury korporacyjnej. Skutkuje to ogromnym zaufaniem naszych obecnych klientów i pozwala nam pozyskiwać zaufanie kolejnych – mówi Piotr Rzeźniczak, członek zarządu Esaliens TFI.

W latach 1997–2007 Olaf Pietrzak był zatrudniony w Grupie Aviva w Polsce (dawniej Commercial Union), gdzie początkowo zarządzał portfelami papierów dłużnych Aviva Życie, a następnie dłużnymi funduszami inwestycyjnymi w Aviva Investors Poland TFI. Od 2007 do 2016 roku pracował w Skarbiec TFI, początkowo na stanowisku zarządzającego funduszami, a następnie objął funkcję dyrektora Zespołu Produktów Dłużnych i Alternatywnych. Na tym ostatnim stanowisku odpowiadał za stworzenie szerokiej oferty produktów dłużnych towarzystwa. Ostatnio pracował w Lartiq TFI oraz Ipopema TFI, jako zarządzający aktywami funduszy.

(AM, źródło: Esaliens TFI)