Open Life z nową odsłoną ubezpieczenia Ochrona w Grupie

0
903

Z początkiem grudnia Open Life wprowadziło do sprzedaży zmodyfikowaną ofertę grupowego ubezpieczenia na życie Ochrona w Grupie. W nowej odsłonie polisa została rozszerzona o nowe ryzyka i ochronę w przypadku ponad 100 zdarzeń chorobowych.

Modyfikacje objęły rozszerzenie zakresu ochrony oraz doprecyzowanie obszarów, w których zaobserwowano potrzebę precyzyjniejszego zabezpieczenia ubezpieczonych. Zakład podkreśla, że aktualizacja polisy była wynikiem dogłębnej analizy potrzeb i oczekiwań klientów.

 Ochrona w Grupie wprowadza trzy nowe ryzyka:

  • Alternatywę dla ubezpieczeń szkolnych NW w postaci ryzyka trwałego uszczerbku na zdrowiu dziecka ubezpieczonego w skutek NW.
  • Wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu śmierci małżonka lub partnera ubezpieczonego, wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego.
  • Ryzyko nowotworu o niskim potencjale złośliwości.

Trzecia z wymienionych umów dodatkowych dotyczy nowotworów in situ oraz wczesnej postaci nowotworów, w której stan zaawansowania lub niski stopień złośliwości daje podstawy do dobrego rokowania. To dodatkowe ryzyko jest ubezpieczeniem komplementarnym do ubezpieczenia z tytułu wystąpienia ciężkich chorób, gdzie ochroną objęty jest nowotwór złośliwy. Suma ubezpieczenia w tym ryzyku będzie wynosić do 30% SU z tytułu ciężkiej choroby ubezpieczonego.

Kolejną istotną zmianą jest rozszerzenie zakresu oraz zmiany w ubezpieczeniach na wypadek ciężkich chorób ubezpieczonego, małżonka albo partnera oraz dziecka.

W przypadku ryzyka wystąpienia ciężkich chorób ubezpieczonego oraz małżonka albo partnera ubezpieczonego Open Life przygotowało do wyboru 4 warianty ochrony, w tym maksymalny, obejmujący 111 zdarzeń chorobowych. Wysokość wypłacanego świadczenia ma rozpiętość od 100% w przypadku najcięższych chorób lub stanu ciężkiego choroby do 10% w przypadku lżejszych schorzeń, samego rozpoznania choroby bądź operacji przeprowadzonych metodami małoinwazyjnymi.

Katalog ciężkich chorób został rozszerzony m.in. o rozpoznanie choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego, w przypadku których do tej pory ryzyko obejmowało jedynie ich stan ciężki. Nowością jest również rozpoznanie i stan ciężki stwardnienia zanikowego bocznego, przejście mikroudaru (czyli udaru niepowodującego trwałych deficytów neurologicznych), zespół jelita krótkiego, ciężkie zatrucie tlenkiem węgla, przewlekła i ciężka postać astmy (astma steroidoodporna), operacje aorty lub tętniaka tętnic mózgowych wykonana metodą małoinwazyjną, czyli bez otwarcia klatki piersiowej albo bez otwarcia czaszki.

W umowie ubezpieczenia dodatkowego na wypadek ciężkiej choroby dziecka Open Life wprowadziło 2 warianty ochrony do wyboru, w tym wariant Plus z 30 jednostkami chorobowymi. Opcje te pozwalają na wypłatę 100% lub 50% sumy ubezpieczenia w zależności od choroby. Nowościami w katalogu ciężkich chorób dziecka ubezpieczonego są: wszczepienie implantu ślimakowego, poważny uraz głowy, nabyta przewlekła choroba serca i wiele innych.

– Nasze doświadczenie oraz liczne spotkania i rozmowy z brokerami, pośrednikami oraz klientami jasno ukazują bardzo pozytywny trend – w ubezpieczeniach grupowych na życie na przestrzeni ostatnich lat potrzeba klienta coraz bardziej ewoluuje, od stosunkowo niskich sum ubezpieczenia i nacisku na ryzyka rodzinne w kierunku zwiększania realnej ochrony ubezpieczonych, szczególnie w zakresie ich życia i zdrowia – mówi Michał Jakubowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Open Life. – Jestem przekonany że dzięki tym nowościom nasza oferta będzie jeszcze chętniej wybierana przez klientów grupowych oraz reprezentujących ich brokerów – dodaje.

Powyższe modyfikacje to początek planowanych przez towarzystwo prac w obszarze ubezpieczeń grupowych na życie mających na celu zapewnienie ubezpieczonym kompleksowej ochrony.

– W Open Life od kilku lat systematycznie rozwijamy grupowe ubezpieczenia na życie dla pracowników średnich i dużych firm. Zaufali nam zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucje administracji samorządowej. To doświadczenie sprawia, że wiemy, czego rynek potrzebuje, jakie są oczekiwania, jakie nowe ryzyka pojawiają się m.in. w związku z rozwojem chorób cywilizacyjnych. Zaprezentowana aktualizacja ubezpieczenia jest wyjątkowo wszechstronnym produktem – komentuje Piotr Twardokęs, wiceprezes zarządu Open Life.

(AM, źródło: Open Life)