OVB wciąż rośnie

0
1613

Niedobrze jest się samemu chwalić… ale bezsprzecznie największym sukcesem OVB Polska jest fakt, że w roku 2021, po kilku latach ciągłych wzrostów, kontynuujemy tę „tradycję”. Biorąc pod uwagę tegoroczny 18-procentowy wzrost sprzedaży, jesteśmy numerem jeden, spośród 15 krajów, w których działają spółki Holdingu OVB.

Polska spółka jest też liderem, zarówno w rekrutacji, jak i pod względem aktywności współpracowników – czyli liczby zawieranych umów ubezpieczeniowych.

Niezmiennie jednak najbardziej mnie cieszy ciągły rozwój naszych współpracowników, ich awanse i kariery! Rok 2021 jest rekordowy także pod tym względem, i to jest największa radość.

Jedynym naszym aktywem są ludzie i taki rozwój to najlepsze potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim współpracownikom za ich ogromne zaangażowanie, aktywność i profesjonalizm, a przede wszystkim akceptację oraz perfekcyjne wdrażanie nowych rozwiązań, co było w tym roku największym wyzwaniem.

Chciałbym w tym miejscu przekazać im słowa uznania: To, jak szybko wdrożyliście pracę online i jak perfekcyjnie korzystacie z możliwości pracy hybrydowej zarówno z klientem, jak i w prowadzeniu struktur, pokazuje, jak jesteście… niesamowici!

Strategia Evolution 2022

Od kilku lat sukcesywnie wdrażamy strategię EVOLUTION 2022. Obejmuje ona ponad 20 obszarów, w których wprowadzamy zmiany. Dla mnie osobiście najważniejszy jest obszar rozwoju kompetencji naszych współpracowników. Od lat poświęcamy temu wielką uwagę – prowadzimy cykl szkoleń centralnych pod nazwą Karriere Campus. Każdy kandydat przygotowujący się do stanowiska kierowniczego uczestniczy w minimum rocznym kursie.

W roku 2021, dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych dyrektorów krajowych, udało nam się opracować ujednolicony i bardzo precyzyjny system wdrażania nowego współpracownika – Personal Development. Jest to multimedialny kurs, jaki zagwarantuje, iż każdy OVB-owiec będzie profesjonalnie prowadzony przez pierwsze 100 dni współpracy, bez względu na to, w jakim miejscu przebywa, gdzie mieszka, gdzie pracuje.

Kompleksowe szkolenia i podnoszenie kompetencji to priorytet na 2022 rok oraz kolejne lata. Tylko dobrze przeszkolony i profesjonalny współpracownik zagwarantuje dobrą obsługę naszych klientów.

Zmiany prawne największym zagrożeniem

Zagrożenia to niezmiennie skomplikowane przepisy prawne. Ale jak wiemy, zagrożenia oznaczają też nowe szanse. Od lat obserwujemy zwiększone zainteresowanie firmą OVB ze strony mniejszych pośredników i chęć współpracy.

Rynek jest wymagający, nie tylko od strony klienta, ale również regulacji, uważam więc, że „zrzeszanie się” to naturalna rynkowa tendencja. Życzyłbym więc nam wszystkim, abyśmy mogli swobodnie rozwijać naszą działalność, dając poczucie bezpieczeństwa zarówno współpracownikom, jak i klientom.

Życzę dobrego i pełnego sukcesów nowego roku!

Artur Kijonka
prezes OVB Polska