PIB Group nie zwalnia akwizycyjnego tempa

0
632

Po styczniowej inwestycji w Asist brytyjska grupa kapitałowa PIB Group rozszerzyła swoją obecność w Polsce, pozyskując dwie kolejne multiagencje – Netins Insurance oraz Ubezpieczaj.pl. Pierwsza z nich współpracuje głównie z przedsiębiorcami, natomiast druga kieruje swoje rozwiązania do klientów indywidualnych.

– Cieszy nas dołączenie dwóch kolejnych multiagencji do naszej grupy. W ramach zaplanowanej strategii konsolidacji polskiego rynku agencyjnego naszą propozycję inwestycyjną kierujemy zarówno do dużych podmiotów, jak i mniejszych lokalnych multiagencji, oferując dodatkową wartość z bycia częścią międzynarodowej grupy, dostępu do bogatego know-how oraz opracowanej strategii dynamicznego wzrostu PIB – skomentował Bartosz Słupski, CEO PIB Agency, spółki odpowiedzialnej za koordynację działań M&A w polskim sektorze agencyjnym.

PIB Group to powołana w 2015 roku niezależna grupa pośredników ubezpieczeniowych wspierana przez fundusze private equity Apax Funds oraz The Carlyle Group. Obecnie liczy ponad 70 spółek o różnych specjalizacjach i rynkach działania. Rozwija się zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje oraz rekrutacje. Zespół PIB Group liczy obecnie ponad 3300 osób. Łączna składka lokowana w towarzystwach ubezpieczeniowych według stanu na luty 2023 przekracza 2,1 mld funtów.

Zakup Netins Insurance oraz Ubezpieczaj.pl, podobnie jak wcześniejsza inwestycja w Asist, jest elementem zaplanowanej przez PIB Group konsolidacji polskiej branży agencyjnej. Wcześniej Brytyjczycy przejęli w naszym kraju spółki brokerskie: WDB, Brokers Union i Grupę Exito.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl