PIB Group wzmacnia ofertę reasekuracji polskich struktur brokerskich

0
539

Brytyjska grupa brokerska PIB Group Limited dokonała kolejnej akwizycji na polskim rynku. Jej najnowszym nabytkiem jest broker reasekuracyjny ReSolutions, który wzmocnił reasekuracyjną część działalności grupy w naszym kraju.

Spółka ReSolutions powstała w 2011 r. jako podmiot świadczący usługi brokerskie w zakresie reasekuracji. Firma skupiła się na biznesie ubezpieczeń majątkowych, w tym przede wszystkim na ryzykach offshore oraz liniach specjalistycznych, Financial Lines, jak m.in. reasekuracja ubezpieczeń POSI, BBB, a przede wszystkim ubezpieczeń D&O.

Od 2016 roku pod przewodnictwem Dariusza Kalinowskiego spółka poszerzyła swoją działalność, rozbudowując portfolio o ryzyka PD/BI, OC czy CAR.

– Cieszy nas dołączenie specjalistów z ReSolutions do naszej grupy. Inwestycja wzmocni kompetencje w zakresie reasekuracji oraz zdynamizuje działania z innymi spółkami w ramach PIB Group. Obecnie polskie struktury w części brokerskiej generują ok. 400 mln zł składki, a dynamicznie powiększające się grono klientów coraz częściej sięga po pojemność ubezpieczeniową na rynki zagraniczne. Dotyczy to zarówno produkcji, jak i ryzyk budowlano-montażowych, morskich i tzw. nietypowych. Dzięki rozwojowi obszaru reasekuracji będziemy w stanie jeszcze lepiej zabezpieczać interesy naszych obecnych, jak i przyszłych klientów na rodzimym rynku – skomentował Mariusz Muszyński, CEO PIB Group Poland, odpowiedzialny za realizację strategii konsolidacji polskiego sektora brokerskiego.

– Dołączenie do PIB Group jest doskonałym krokiem w rozwoju ReSolutions. Cieszy mnie, że nasza ugruntowana pozycja na polskim rynku, jak również wiedza i kompetencje zostały dostrzeżone i docenione przez PIB Group. Jestem przekonany, że wspólne działania skoncentrowane na oczekiwaniach klientów i możliwościach PIB Group przyniosą wiele korzyści – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu ReSolutions.

Przejęcie ReSolutions. jest częścią realizowanej przez PIB Group strategii konsolidacji polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Klienci firmy skorzystają ze znacznie szerszej oferty praktyk i rozwiązań ubezpieczeniowych, dostępu do międzynarodowego rynku ubezpieczeniowego oraz stabilnej finansowo grupy. Akwizycja ReSolutions jest kolejną inwestycją brytyjskiej grupy w Polsce. Wcześniej przejęła ona WDB, Brokers Union, spółki z grupy Exito (Exito Broker, Eko Broker, ECRB) oraz multiagencję Asist.

– ReSolutions jest doskonałym dopełnieniem naszej rodziny PIB Group, a ich obecność  przybliża nas o kolejny krok w naszej strategii konsolidacji polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Zespół ReSolutions wnosi głęboką wiedzę, która dodatkowo wzmacnia naszą wizję stworzenia sieci wielu lokalnych liderów o doskonałych specjalizacjach, doświadczeniu brokerskim i obsłudze – skomentował Onno Janssen, CEO PIB Group Europe.

PIB Group to niezależna grupa wyspecjalizowanych pośredników ubezpieczeniowych, wspierana przez wiodące na świecie fundusze private equity Apax Funds oraz The Carlyle Group. Obecnie grupa jest obecna w dziewięciu krajach i generuje ponad 2 mld funtów brytyjskich składki przypisanej brutto.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl