Ping An of China Asset Management partnerem obligacji klimatycznych

0
335

Ping An of China Asset Management (Hong Kong) Company Limited (PAAMC HK) dołączyło do programu partnerów obligacji klimatycznych. PAAMC HK, oddział zarządzania majątkiem zagranicznym Ping An Insurance (Group) Company of China, to pierwsza chińska firma tego typu i pierwszy inwestor instytucjonalny z Azji rozpoczynający współpracę jako partner obligacji klimatycznych.

Zmiana klimatu to największe wyzwanie, przed którym stoi ludzkość. Jej wpływ i konsekwencje są oczywiste. Ping An z zaangażowaniem promuje ekologiczne inwestycje i zrównoważony rozwój. Historyczna współpraca z Climate Bonds Initiative pozwoli na dostosowanie naszych działań w zakresie inwestycji ekologicznych do międzynarodowych najlepszych praktyk. Czas najwyższy, żebyśmy wszyscy zaczęli działać i mobilizować kapitał na finanse ekologiczne. Spróbujmy zmienić świat na lepsze dla naszych dzieci – powiedział Chi Kit Chai, główny dyrektor ds. inwestycji i dyrektor rynków kapitałowych PAAMC HK.

Witamy Ping An of China Asset Management (Hong Kong) w programie partnerów obligacji klimatycznych i z radością odnotowujemy zastosowanie przez firmę taksonomii obligacji klimatycznych przy wyborze obligacji ekologicznych. Dostosowanie działań do międzynarodowych najlepszych praktyk, które podkreślają jednoznaczne definicje ekologiczności, a także kładą nacisk na transparencję w zakresie wykorzystania zysków da pewność inwestorom w obligacje ekologiczne i ułatwi mobilizację kapitału w przejściu na gospodarkę opierającą się na małym zużyciu węgla – powiedziałSean Kidney, główny dyrektor wykonawczy Climate Bonds Initiative

Dodał, że rygor standardów obligacji klimatycznych i taksonomia obligacji klimatycznych bardzo dobrze sprawdza się w tych działaniach. – Wyglądamy ścisłej współpracy z Ping An of China Asset Management (Hong Kong) w zakresie wykorzystania potencjału głębokich i płynnych rynków kapitałowych w Hongkongu i kierowania zasobów finansowych w kierunku ogromnych niedoborów w zakresie inwestycji ekologicznych i klimatycznych w Azji i wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi – powiedział Sean Kidney.

(AM, źródło: Centrum Prasowe PAP)