PIU edukuje na temat ubezpieczeń oraz PPK

0
438

W najbliższym czasie przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń będą uczestniczyć w webinariach poświęconych Pracowniczym Planom Kapitałowym. Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, będzie gościem webinarium z cyklu „PPK w praktyce”. Izba zorganizuje też webinaria dla uczniów oraz nauczycieli z wiedzy ubezpieczeniowej. Będą one elementem kampanii informacyjnej dla dzieci i młodzieży Global Money Week, której organizatorem jest OECD.

Spotkanie z udziałem szefa PIU poprowadzi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK. Webinarium odbędzie się 11 marca o godz. 11.00. Podczas półgodzinnej rozmowy uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób PPK wpłynęły na rynek ubezpieczeń i bezpieczeństwo finansowe Polaków. Podczas rozmowy zostaną poruszone też następujące tematy:

  • Co najchętniej ubezpieczają Polacy?
  • Czy są zapobiegliwi?
  • Czy zaufanie do firm ubezpieczeniowych oferujących PPK przekłada się na wzrost zaufania do programu?
  • Czy można traktować oszczędzanie w PPK jako zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych wypadków?
  • Dlaczego warto odkładać pieniądze na przyszłość?

Z kolei webinary PIU w ramach Global Money Week odbędą się 25 marca: W godz.11.50–12.40 przeprowadzona zostanie lekcja o ubezpieczeniach dla uczniów szkół średnich „Jak zaspokoić jedną z najważniejszych potrzeb człowieka? Poczucie bezpieczeństwa vs ryzyko”. Natomiast w godz. 14.55–16.00 odbędzie się szkolenie online dla nauczycieli. Będzie to przewodnik po ubezpieczeniach „5 prostych sposobów na ciekawe lekcje o ubezpieczeniach”.

Webinaria będą prowadzone przez przedstawicieli PIU – Agnieszkę Durską i Marcina Tarczyńskiego. PIU przygotowała również materiały edukacyjne dla młodszych dzieci, uczniów szkół podstawowych, które będzie dystrybuowała za pomocą mediów społecznościowych.

(AM, źródło: PIU)