PIU na Global Money Week 2024

0
422

W dniach 18–24 marca odbędzie się 12. edycja Global Money Week (GMW). To międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej skierowana do dzieci i młodzieży z całego świata. W akcji weźmie udział Polska Izba Ubezpieczeń, która chce pokazać, że ubezpieczenia to niezbędny element domowego budżetu. Hasło przewodnie GMW 2024 to „Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość”. 

W ramach Global Money Week 2024 Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza do obejrzenia cyklu filmów o ubezpieczeniach. Nagrania mogą też urozmaicić programowe zajęcia w ramach nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”. To wiedza w pigułce – zaprezentowane zostaną wszystkie istotne informacje, które warto przyswoić na temat ubezpieczeń. Nagrania będą też dostępne na stronie Izby.

Organizatorem GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE. Od 2012 r. w akcji uczestniczyło ponad 60 milionów dzieci i młodzieży ze 176 krajów na całym świecie.

W Polsce kampanię w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku (CEDUR) koordynuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

(AM, źródło: PIU)