PIU uhonorowała zasłużonych dla ubezpieczeń

0
760

19 stycznia Polska Izba Ubezpieczeń po raz kolejny wręczyła odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Wyróżniane nimi są osoby zgłoszone przez poszczególne zakłady ubezpieczeń w uznaniu ich działalności na rzecz rynku ubezpieczeniowego.

– Serdecznie dziękuję wyróżnionym, że godnie reprezentują naszą branżę w tak różnych miejscach i na tak wiele sposobów. Analizując przesyłane przez firmy wnioski, widzimy, że wiele osób angażuje się w działalność społeczną. Jest ona w różny sposób związana z ubezpieczeniami, ale zawsze pokazuje jedną ważną rzecz: że pomaganie to element DNA naszej branży – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Odznaki są przyznawane za szczególny wkład w działania na rzecz rynku ubezpieczeniowego. Może on przejawiać się przez działalność edukacyjną i podnoszenie świadomości ubezpieczeniowej, pracę społeczną na rzecz rozwoju rynku ubezpieczeniowego czy zaangażowanie w rozwój samorządu ubezpieczeniowego.

– Cieszę się, że kolejne osoby wyrażają chęć aktywnej pracy dla naszego wspólnego dobra. Mamy obecnie już ponad 40 komisji, podkomisji, grup ekspertów, grup roboczych i zespołów roboczych. To oznacza łącznie kilkaset osób zaangażowanych w prace nad bieżącymi problemami dotykającymi branżę. Ten wkład jest bardzo ważny, bo sami nie zrobilibyśmy tyle dobrego dla ubezpieczeń i ile udaje się z takim wsparciem – podsumował Jan Grzegorz Prądzyński.

Lista osób wyróżnionych odznaką „Za zasługi dla ubezpieczeń”:

Dorota Bartkowska, Tomasz Bernaciak, Grażyna Białczak, Katarzyna Bińkowska, Sławomir Bochniarz, Aleksandra Bodnar, Wiesława Boruń, Ewelina Brukszta, Piotr Bryński, Michał Bukowicki, Aleksandra Chabecka, Artur Chądzyński, Agnieszka Chojnacka, Hubert Choszczyk, Kamila Czeczko, Robert Drzazga, Marcin Dylejko, Zbigniew Dynek, Marek Dzierla, Ewa Gajewska-Palichleb, Michał Głogowski, Katarzyna Grabowska, Iwona Grad, Leszek Ignaczewski, Oskar Jedynasty, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Kania, Szymon Korczyk, Małgorzata Kot, Urszula Kozak, Maciej Krajewski, Jacek Kubuszewski, Magdalena Kuklińska, Agnieszka Ludwiniak, Piotr Luśniak, Mariusz Maliszewski, Paweł Moczydłowski, Marta Natakier – Stola, Piotr Nettik, Izabela Nowak, Agnieszka Omilian, Katarzyna Ostrowska, Edyta Paciak, Jakub Papuga, Andrzej Piorunowski, Elżbieta Pruszko, Roman Rafałko, Maria Rosa, Aneta Rubiec, Hubert Rutkowski, Paweł Rychlewski, Krystyna Staniszewska, Justyna Szafraniec, Krzysztof Szymański, Krzysztof Szypuła, Wojciech Trybuszkiewicz, Justyna Wajs, Marek Wojciechowski, Agnieszka Wrońska, Bartosz Zwoliński.

W gronie wyróżnionych znalazło się m.in. dwóch pracowników firmy Wiener: Andrzej Piorunowski, kierownik ds. Przeciwdziałania Nadużyciom oraz Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku. Działalność pierwszego z nich od kilkunastu lat jest związana z pracą na rzecz rynku ubezpieczeniowego, a od około dziesięciu lat koncentruje się na sferze związanej z przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości ubezpieczeniowej. Natomiast drugi z wyróżnionych od kilkunastu lat angażuje się w dynamiczny rozwój rynku ubezpieczeń w regionie północno-wschodnim.

– Jesteśmy dumni, że pracownicy Wiener znaleźli się w gronie odznaczonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, a ich wysokie kompetencje oraz zaangażowanie w codzienną pracę na rzecz naszej branży zostały zauważone i docenione. Zarówno Andrzej Piorunowski, jak i Mariusz Maliszewski wnoszą ogromną wartość do naszej firmy dzięki swojej wysokiej etyce pracy oraz dbałości o najwyższe standardy w wypełnianiu codziennych obowiązków. Gratuluję wyróżnionym i życzę im dalszych sukcesów na zawodowej drodze – skomentował Adam Dwulecki, prezes Wiener.

Powody do zadowolenia miała też UNIQA. Odznaki „Zasłużony dla ubezpieczeń” otrzymały bowiem Agnieszka Omilian, menedżerka w Departamencie Rozwiązań dla Klientów Bancassurance i Programów Partnerskich, Izabela Nowak, dyrektorka Działu Gwarancji Ubezpieczeniowych i Katarzyna Ostrowska, rzeczniczka prasowa i dyrektorka Departamentu Komunikacji. „Dzisiaj jeszcze bardziej UNIQA jest kobietą! Drogie panie, gratulujemy!” – skomentował ubezpieczyciel.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl