„Plan na kino” – seanse filmowe od Provident i AXA

0
553

Provident i AXA ponownie biorą udział w „Planie na kino” – wspólnym przedsięwzięciu kulturalnym zorganizowanym przez Outdoor Cinema. Jest to objazdowy projekt, który docelowo odwiedzi ponad 100 polskich miejscowości.

– Plan na kino to już kolejny projekt, w który angażujemy się wspólnie z firmą ubezpieczeniową AXA. Współpraca przy festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane zakończyła się dużym sukcesem. W minione wakacje ponad 100 tys. widzów obejrzało ponad 100 projekcji filmowych. Jesteśmy przekonani, że kino objazdowe, dzięki ciekawemu i aktualnemu repertuarowi, również będzie cieszyło się zainteresowaniem wielbicieli dobrego kina – mówi Andrzej Zackiewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju Marki i Sprzedaży w Kanałach Marketingowych Provident Polska. – Jesteśmy dumni, że nasza codzienna współpraca biznesowa z firmą AXA ma swój nowy wymiar we wspólnych projektach kulturalnych – dodaje.

Kino objazdowe wyruszy w 9 tras filmowych. Pierwsza z nich zainaugurowana została już 17 stycznia i obejmuje 41 miejscowości, w których nie ma czynnego kina. Filmowe seanse odbędą się m.in. w Szczytnie, Wolsztynie, Nidzicy, Lidzbarku, Przasnyszu i Kamieniu Pomorskim.

– Bardzo cieszmy się, że projekt Plan na kino realizowany wspólnie z Provident Polska dotrze przede wszystkim do mniejszych miejscowości, w których brakuje kina. Utrudnia to mieszkańcom dostęp do aktualnych i popularnych premier – mówi Agnieszka Durst-Wilczyńska, dyrektor Departamentu Marki i Mediów Społecznościowych AXA. – Pierwsza trasa objazdowego kina rusza w gorącym okresie nagród filmowych, co zachęca do realizowania kulturalnych planów noworocznych – dodaje.

Nowości filmowe, często już w dniu premiery, będzie można oglądać w lokalnych salach, które dzięki zastosowanej technologii zapewnią najwyższą jakość projekcji. W całym 2020 roku Plan na kino obejmie 200 dni projekcyjnych w 100 miejscowościach. Podczas ponad 1000 seansów widzowie obejrzą ponad 50 premierowych filmów.

(AM, źródło: Provident)