Podatki a PPK

0
587

Ukazała się broszura, której celem jest wyjaśnienie kwestii podatkowych dotyczących systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Uczestnictwo w PPK zarówno na etapie oszczędzania, jak i korzystania ze zgromadzonych oszczędności może wiązać się z obowiązkiem zapłaty podatku. Konsekwencje podatkowe mogą dotyczyć samych uczestników systemu, ale też osób, które otrzymają środki z Planów w przypadku rozwodu, czy unieważnienia małżeństwa.

Poradnik odpowiada m.in. na pytania o to, czy wpłaty pracodawcy do PPK związane są z dodatkowymi kosztami dla pracownika, czy od dopłat otrzymywanych od państwa uczestnik PPK zapłaci podatek dochodowy, kiedy wypłaty z rachunku PPK nie wiążą się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego oraz kiedy i jak najkorzystniej wypłacić oszczędności. Ponadto poradnik wyjaśnia, czy dziedziczący oszczędności PPK zmarłego uczestnika zapłaci podatek od spadków i darowizn oraz jak wypłacić środki uzyskane w wyniku podziału majątku po rozwodzie bez konsekwencji podatkowych.

Poradnik skierowany jest głównie do osób, które oszczędzają lub będą oszczędzać w PPK, i ich bliskich – ale nie tylko. Przydatne informacje znajdą tu także pracodawcy, którzy prowadzą PPK lub planują je utworzyć.

Publikacja dostępna jest w formacie PDF, pod adresem:

https://www.mojeppk.pl/…

(AM, źródło: mojeppk.pl)