Polisy komunikacyjne Link4 w bankowości internetowej Alior Banku

0
440

Alior Bank wprowadził możliwość zakupu ubezpieczenia OC i AC Link4 za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Online. Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych. Ci, którzy nabędą pierwszą polisę Link4 ,mogą liczyć na zniżkę w składce.

– Stale poszerzamy listę usług, które można zrealizować zdalnie za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej. Nasi klienci już od dłuższego czasu mają chociażby możliwość zakładania konta w aplikacji na selfie czy zakupu biletów komunikacji miejskiej i parkingowych. Od teraz szybko i bez wychodzenia z domu kupią również polisę komunikacyjną. Docelowo nowa funkcjonalność ma zostać udostępniona również w bankowości mobilnej, a oferta ubezpieczeń będzie systematycznie rozwijana – mówi Łukasz Stanny, dyrektor Działu Bancassurance Alior Banku.

Zakup polisy odbywa się w kilku krokach, a cały proces jest prosty i intuicyjny. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu oraz podstawowych informacji o samochodzie i jego właścicielu system automatycznie wyliczy składkę. 

– Ta współpraca stanowi dla nas naturalny etap rozwoju naszej oferty w kanale bancassurance, dzięki któremu klienci mają możliwość zakupu ubezpieczenia w najwygodniejszy dla nich sposób – wyjaśnia Mikołaj Kozieł, dyrektor Rozwoju Sprzedaży B2B Link4. – Z Alior Bankiem łączy nas silne zorientowanie na projektowanie innowacyjnych rozwiązań i budowanie najlepszych doświadczeń klientów, do których dołącza teraz także możliwość skorzystania z bogatej oferty naszych polis komunikacyjnych – dodaje.

Po wybraniu odpowiedniej dla siebie opcji polisy klient może ją poszerzyć o dodatkowe rozwiązania, takie jak assistance, ubezpieczenie szyb czy kluczyków lub NNW. Sam też decyduje o sposobie i terminie opłaty składek. Może zapłacić za ochronę jednorazowo bądź skorzystać z płatności ratalnych. Klient otrzyma komplet dokumentów ubezpieczeniowych na wskazany przez siebie adres mailowy. Kupujący swoje pierwsze ubezpieczenie w Alior Online zyskują zniżkę do 13% wartości składki.  

(AM, źródło: Link4)