Pracownicy ubezpieczyciela ruszają na pomoc brzegom akwenów

0
788

Około 300 pracowników InterRisk zgromadziło się w całej Polsce, aby wspólnymi siłami wesprzeć naturę poprzez sprzątanie brzegów akwenów. W organizacji akcji wspierały ubezpieczyciela Fundacja Rok Rzeki Wisły, a także lokalne społeczności i samorządy.

Zarówno centrala, jak i oddziały InterRisk zaangażowały się w tę akcję. Pracownicy zgromadzeni w miastach, w których znajdują się oddziały, ruszyli na pomoc lokalnym akwenom. Dzięki zaangażowaniu dyrektorów wybrano miejsca wymagające interwencji.

Grupy pracowników ruszyły w teren, aby zadbać o czystość najbliższej okolicy. Efektem ich wysiłków były wysprzątane brzegi rzek i zalewów. Kilka godzin ciężkiej pracy wystarczyło, żeby nie tylko oni, ale również okoliczni mieszkańcy mogli w pełni docenić zalety odpoczynku na łonie natury.

Pracownicy warszawskich jednostek InterRisk spotkali się przy Moście Siekierkowskim, aby sprzątnąć brzeg Wisły po praskiej stronie. Ruszyli do działania zaopatrzeni w niezbędny sprzęt, taki jak rękawiczki czy worki. Wszyscy zbierali przeróżne odpady, wśród których znaleźć można było opony, butelki, a nawet plastikowe krzesło. W efekcie wszyscy spacerujący praską ścieżką nadwiślańską cieszyli się wysprzątaną okolicą i jeszcze większą przyjemnością przebywania na zielonych obszarach Natura 2000.

Wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!