Premier podziękował ubezpieczycielom za pomoc w walce z pandemią

0
260

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podziękował branży ubezpieczeniowej za wsparcie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i sfinansowanie pracy 100 konsultantów call center.

„Składam na Pana ręce podziękowania za wystąpienie z inicjatywą i zorganizowanie przez Polską Izbę Ubezpieczeń wsparcia finansowego dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Sprawna organizacja tego przedsięwzięcia to odpowiedź na istotną potrzebę społeczną i wyjście naprzeciw obywatelom, potrzebującym pomocy w związku z Covid-19” – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście przesłanym do Jana Grzegorza Prądzyńskiego, prezesa zarządu PIU.

„Szczególne podziękowania kieruję do osiemnastu zakładów ubezpieczeń, które sfinansowały pracę dodatkowych konsultantów infolinii GIS: Allianz, Aviva, AXA, Compensa, Credit Agricole Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Generali, InterRisk, MetLife, PKO Ubezpieczenia, Grupa PZU, Saltus, TUW „TUW”, UNIQA, Unum, Vienna Life, Warta i Wiener”– dodał Mateusz Morawiecki.

Wcześniej podobne podziękowania za wsparcie w walce z koronawirusem przekazali Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, oraz wicepremier Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii

Listy były podziękowaniem dla branży za podjęcie inicjatywy wspierającej osoby walczące z Covid-19 oraz Polaków zmagających się ze skutkami pandemii. W jej ramach 18 firm ubezpieczeniowych sfinansowało dodatkowe call center dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Organizatorem całego przedsięwzięcia była PIU. Ubezpieczyciele sfinansowali pracę 100 dodatkowych konsultantów przez pół roku.

Przedsięwzięcie to zostało wyróżnione tytułem Inicjatywy Miesiąca w listopadowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” oraz było jednym z argumentów za uznaniem działań środowiska ubezpieczeniowego wspierających walkę z pandemią za Inicjatywę Roku.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl