Profitowi już działają

0
1563

Profitowi S.A. – pod taką nazwą działa spółka dystrybucyjna utworzona przez Aegon w Polsce. Firma oferuje klientom szeroki wachlarz produktów finansowych wielu firm, a jej doradcy pomagają zainteresowanym w wyborze optymalnej oferty. Spółka rozpoczęła już operacyjną obsługę klientów.

– Rynek usług finansowych się zmienia i dynamicznie zmieniają się też potrzeby i oczekiwania klientów. Jedna rzecz jest jednak stała – w przypadku bardziej złożonych produktów klienci wciąż potrzebują konsultacji z doradcą, który pomoże w wyborze najlepszego spośród dostępnych na rynku rozwiązań. Dlatego misją, którą sobie wyznaczyliśmy w Profitowych, jest ułatwianie podjęcia trudnych decyzji w sprawie ubezpieczeń, kredytów i oszczędności – powiedział Radosław Olkiewicz, prezes zarządu Profitowi.

Spółka dystrybucyjna Profitowi S.A. jest niezależnym pośrednikiem i doradcą finansowym. Dlatego zadebiutowała pod własną marką. Choć Aegon jest 100% akcjonariuszem nowej spółki, to będzie ona miała pełną niezależność operacyjną i biznesową. Dlatego też eksperci finansowi Profitowych oferują klientom zarówno ubezpieczenia z oferty Aegon, jak i produkty finansowe innych podmiotów. Łącznie w ofercie znajdą się rozwiązania 35 ubezpieczycieli i banków.

– Stawiamy na profesjonalne doradztwo, dlatego zbudowaliśmy zespół ekspertów, którzy osobiście rozmawiają z klientami, analizują dostępne oferty i rekomendują najlepsze opcje. Jednocześnie taka formuła sprawia, że zainteresowani współpracą z nami doradcy będą mieli szerokie możliwości zwiększania swoich dochodów – dodał Radosław Olkiewicz.

Sieć doradców Profitowi czerpie z doświadczenia dotychczasowych agentów sieci własnej Aegon w sprzedaży ubezpieczeń życiowych, ale poszerzyła je również o nowo pozyskanych ekspertów ds. ubezpieczeń i finansów z wiedzą na temat innych rozwiązań finansowych, m.in. ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych, pożyczek czy kredytów hipotecznych. Do dyspozycji klientów jest ponad 200 doradców obecnych w całej Polsce.

– Mamy bardzo dobre doświadczenia we współpracy z pośrednikami w zakresie dystrybucji ubezpieczeń. Widzimy, że rynek doradztwa finansowego się profesjonalizuje, dlatego postanowiliśmy zainwestować w stworzenie spółki, która będzie wyspecjalizowana w tym obszarze, zaspokoi potrzeby klientów i wykorzysta potencjał tkwiący w rynku. Nowa spółka działająca w formule otwartej architektury sprzedaży zwiększy dostępność oferty dla klientów, a w perspektywie także wykorzysta potencjał dalszego rozwoju wynikający z oferowania nowych rozwiązań finansowych – zaznaczył Marc van der Ploeg, kierujący Grupą Aegon w Polsce.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Aegon)