Programy zdrowotne TU Zdrowie zapewnią leczenie po urazach i wypadkach

0
709

TU Zdrowie przypomina, że posiadacze jego ubezpieczeń mają możliwość skorzystania z programów zdrowotnych „Mój Ortopeda” oraz „Leczenie po wypadkach drogowych”. Gwarantują one leczenie i rehabilitację w przypadku złamania kości i uszkodzenia stawów lub w przypadku odniesienia bardziej rozległych obrażeń wskutek wypadków drogowych.

– W ramach programu „Mój Ortopeda” ubezpieczony ma dostęp do szeregu konsultacji lekarskich, w tym konsultacji profesorskich, zabiegów lekarskich i pielęgniarskich, badań laboratoryjnych, czynnościowych i obrazowych – RTG, USG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także rehabilitacji ambulatoryjnej – mówi Edyta Jacyna, konsultantka medyczna TU Zdrowie.

Po przystąpieniu do programu konsultant medyczny w porozumieniu z ubezpieczonym organizuje proces leczenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego w zależności od potrzeb zdrowotnych pacjenta.

– Konsultant medyczny proponuje osobie przystępującej do programu miejsce wykonania badań i konsultacji, gdzie świadczenia medyczne wykonywane są bezgotówkowo, lub wskazuje specjalistę spoza sieci i wtedy TU Zdrowie pokryje 100% poniesionych kosztów. Jeśli jednak ubezpieczony wybierze inną placówkę niż ta wskazana przez konsultanta, TU Zdrowie pokryje koszt do wysokości Górnej Granicy Odpowiedzialności, czyli limitu kwotowego określonego dla danej usługi medycznej – mówi Szymon Dziedzic, dyrektor ds. medycyny ubezpieczeniowej TU Zdrowie.

Leczenie po wypadku drogowym

Kolejny program skierowany do osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych to „Leczenie po urazach i wypadkach drogowych”. Klient po otrzymaniu niezbędnej pomocy doraźnej czy w ramach ratownictwa medycznego oraz zakończeniu ewentualnej hospitalizacji otrzymuje wsparcie konsultanta medycznego TU Zdrowie. Wspiera on ubezpieczonego i koordynuje proces dalszego leczenia i rehabilitacji.

– W efekcie wypadków drogowych najczęściej dochodzi do uszkodzeń kręgosłupa, złamań kości, zwichnięcia stawów, a także uszkodzenia tkanek miękkich. W każdym przypadku poszkodowani powinni jak najszybciej trafić pod opiekę specjalistów, którzy zajmą się dokładną diagnostyką i leczeniem. Zwykle konieczna jest również rehabilitacja, której efekty zależą od tego, jak szybko podejmie ją poszkodowany – mówi Szymon Dziedzic.

Z programu może skorzystać ubezpieczony, który w trakcie okresu ochrony doznał urazu wskutek wypadku drogowego, w jakim brał udział jako kierowca, pasażer lub pieszy. „Leczenie po urazach i wypadkach drogowych” gwarantuje mu dostęp do lekarzy specjalistów oraz szerokiej palety badań laboratoryjnych i diagnostycznych w dowolnym miejscu w kraju, gdzie dostępna jest placówka medyczna świadcząca usługi komercyjnie.

W ramach obu programów zdrowotnych ubezpieczony ma zagwarantowane: zabiegi pielęgniarskie i lekarskie, konsultacje lekarskie, w tym profesorskie, badania laboratoryjne, USG, RTG, czynnościowe, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i rehabilitację ambulatoryjną. Limit wynosi 40 zabiegów za jedno zdarzenie ubezpieczeniowe.

(AM, źródło: TU Zdrowie)