Pod hasłem „Więcej niż ubezpieczenia” zaprezentowano ofertę Grupy PZU dla klientów korporacyjnych na tegorocznym Kongresie Brokerów. Brokerzy poznali rozwiązania, których celem jest wsparcie w zarządzaniu ryzykiem, optymalizacja kosztów i automatyzacja procesów.
PZU iFlota to innowacyjny system do zarządzania flotą i bezpieczeństwem. System tworzą trzy współpracujące ze sobą i uzupełniające się moduły: moduł zarządzania flotą, moduł zarządzania ubezpieczeniem i moduł zarządzania bezpieczeństwem – prewencyjny. PZU iFlota to także baza wiedzy online – artykuły, poradniki, blog czy szkolenia online są dostępne 24h na dobę.
PZU iFlota to narzędzie w niezwykle atrakcyjnej cenie. Roczny dostęp dla floty pojazdów to 189 zł – nienależnie od liczby aut we flocie i niezależnie od jej specyfiki.
Na Kongresie Brokerów przedstawiono moduł PZU iFlota, który został przygotowany z myślą o brokerach ubezpieczeniowych, bo PZU iFlota to świetne rozwiązanie także dla brokerów. Moduł Broker 360 w PZU iFlota to miejsce, gdzie broker otrzymuje:
- codzienny dostęp do informacji polisowych i szkodowych floty klienta nie tylko z ubezpieczenia AC, ale i OC,
- możliwość częstszych kontaktów z klientem i wspierania go w temacie bezpieczeństwa floty,
- możliwość czynnego uczestnictwa i wpływu na zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym floty,
- łatwy kontakt z opiekunem szkody w PZU (informacje dostępne przy każdej szkodzie).
Ryzyko PRO to kompleksowy i nowoczesny program prewencji szkód majątkowych skierowany do przedsiębiorstw ubezpieczonych w PZU SA. Ryzyko PRO wspiera klientów w budowaniu kultury bezpieczeństwa w tych przedsiębiorstwach, które w historii swojej działalności miały szkody znacznej wartości albo z uwagi na skalę działalności i specjalistyczne procesy produkcyjne istnieje w tych podmiotach wysokie ryzyko szkody (np. wybuch lub pożar), które powodują straty majątkowe, osobowe i straty w środowisku naturalnym. To cenne wsparcie także dla tych podmiotów, dla których bezpieczeństwo prowadzonej działalności jest elementem strategii biznesowej.
Zastosowany w Ryzyko PRO system PZU LAB EST monitoruje techniczne i organizacyjne czynniki ryzyka: identyfikuje „krytyczne” miejsca na terenie przedsiębiorstwa, ma zestaw list kontrolnych, które każdorazowo dostosowywane są do obiektu, jest kompatybilny z inteligentnymi czujnikami montowanymi w drzwiach, hydrantach czy rozdzielniach, jest łatwy w instalacji i intuicyjny w obsłudze, umożliwia podgląd aktualnych wskaźników z poziomu aplikacji.
Program Ryzyko PRO przynosi bardzo dobre rezultaty w zakresie ograniczania ryzyka w szeroko pojętym przemyśle, choć są branże, w których sprawdza się najlepiej: logistyka, chemia, branża spożywcza, meblarska, a nawet duże terminale portowe.
Analiza efektywności programu pokazuje, że Ryzyko PRO ogranicza nie tylko liczbę szkód, ale przede wszystkim ich wielkość. Przez ostatnie dwa lata w obszarach chronionych przez Ryzyko PRO nie wystąpiła żadna duża szkoda.
Dzięki Ryzyko PRO i ścisłej współpracy z inżynierami PZU LAB udało się zapobiec trzem dużym szkodom szacowanym w sumie na kilkadziesiąt milionów złotych.
System jest cały czas rozwijany, a obecnie najintensywniejsze prace toczą się w obrębie integracji systemu z czujnikami, które jeszcze bardziej zwiększą poziom bezpieczeństwa w zakładzie i jeszcze bardziej zautomatyzują proces zarządzania ryzykiem.
Na Kongresie był też obecny gość specjalny. Kierowca rajdowy i rallycrossowy, wielokrotny mistrz Polski w Rallycross w klasie Supercars Tomasz Kuchar opowiedział o swoim zawodzie i pasji oraz o ryzykach związanych z uprawianiem sportów motorowych. Była też okazja do bezpośrednich rozmów i pamiątkowego zdjęcia z Mistrzem.