PZU nadal z Amp Futbol Polska

0
430

Amp Futbol Polska i PZU będą kontynuować rozpoczętą trzy lata temu współpracę. Największy polski ubezpieczyciel w rozpoczynającym się roku pozostanie partnerem strategicznym polskiego ampfutbolu oraz sponsorem tytularnym PZU Futbol Plus.

– Dyscypliny dla zawodników z niepełnosprawnościami zasługują na wsparcie. Doceniamy działania, które podejmuje Amp Futbol Polska, aby dać zarówno dorosłym ampfutbolistom, a od niedawna także ampfutbolistkom oraz dzieciom i młodzieży po amputacjach lub z innymi niepełnosprawnościami możliwość rozwijania pasji. Będąc partnerem strategicznym prężnie rozwijającego się polskiego amfutbolu, obserwujemy, że ci sportowcy czują silne przywiązanie do ampfutbolowej społeczności i traktują ją jak rodzinę. Nadal będziemy częścią tych dobrych inicjatyw, które aktywizują i integrują społecznie poprzez sport. Wierzymy, że zaangażowanie zawodników na treningach oraz podczas meczów będzie jeszcze większe. Już teraz życzymy im sukcesów, a szczególnie w nadchodzącym sezonie PZU Amp Futbol Ekstraklasy, jak i podczas Euro 2024 – mówi Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji PZU.

Z przedłużenia współpracy bardzo zadowolony jest także prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak. – Powodów do radości jest wiele, bo dotychczasowa współpraca była nie tylko efektywna, ale też efektowna i wierzymy, że w przyszłości będzie podobnie. Efektowna była między innymi nagroda dla Marcina Oleksego, która skutkowała obecnością marki PZU wśród gwiazd światowej piłki na gali FIFA i w mediach całego świata. Dowodem na efektywność jest natomiast rozwój poszczególnych projektów, zwłaszcza niesamowity wzrost PZU Futbol Plus. Wierzę, że ta tendencja zostanie utrzymana – powiedział.

Cele na 2024

Kontynuacja współpracy dotyczy dwóch obszarów. Pierwszy to projekty ampfutbolowe z reprezentacją Polski na czele. Celem kadry seniorów na ten rok jest tytuł mistrza Europy. PZU dalej będzie także wspierać najmłodszych ampfutbolistów szkolonych w ramach projektu Junior Amp Futbol. Zakład pozostaje również sponsorem tytularnym PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Drugim obszarem współpracy jest PZU Futbol Plus. Głównym założeniem tego projektu jest wspieranie dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, które chcą rozwijać swoją pasję, jaką jest piłka nożna.

(AM, źródło: Amp Futbol Polska)