PZU oficjalnym sponsorem jubileuszowego Tour de Pologne

0
560

PZU został Sponsorem Oficjalnym 80. edycji Tour de Pologne. Największy polski ubezpieczyciel jest także sponsorem jednej z najważniejszych klasyfikacji wyścigu – Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne. Jubileuszowa edycja wyścigu rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zakończy 4 sierpnia na krakowskich Błoniach. PZU został też laureatem plebiscytu Fleet Derby 2023.

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji – zapowiada dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

Podobnie jak we wcześniejszych latach, PZU został Sponsorem Oficjalnym wyścigu oraz klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne.

– W jubileuszowej edycji największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce nie może zabraknąć PZU, który od lat wspiera najważniejsze sportowe wydarzenia. Tour de Pologne to nie tylko wielka idea, ale też znakomita promocja sportu, który w wersji amatorskiej jest dostępny praktycznie dla każdego. Jeździć na rowerze można w każdych warunkach i jest to jedna z najbardziej popularnych aktywności. Wpisuje się to w realizację jednego z głównych celów prewencyjnych PZU, jakim jest troska o sprawność fizyczną i profilaktykę zdrowotną, aby na trwałe zmieniać nawyki Polaków i poprawiać jakość ich życia – mówi Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji PZU.

Etapy z premiami górskimi są częścią Tour de Pologne od 60 lat. Wyłaniają one najlepszego „górala”, który zyskuje punkty w rankingu UCI, a na mecie każdego odcinka jest osobno dekorowany i zakłada wyjątkową koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Podczas tegorocznego wyścigu kolarze będą rywalizowali o charakterystyczną koszulkę Najlepszego Górala PZU Tour de Pologne na 11 premiach górskich.

Laur dla PZU iFlota

Z kolei 21 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród flotowych w ramach 12. edycji ogólnopolskiego plebiscytu Fleet Derby 2023. Podczas wydarzenia uhonorowano 40 laureatów. W kategorii „Produkt/Usługa flotowa”, w podkategorii „Ubezpieczenia” zwyciężył program prewencyjny dla flot PZU iFlota oferowany przez PZU SA. Nagrodę odebrał Piotr Ratajski, kierownik Zespołu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji Biznesowych PZU SA.

fot. P. Ptak/ Magazyn Fleet

(AM, źródło: PZU)