PZU partnerem Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci

0
342

PZU zaangażował się w największe motoryzacyjne przedsięwzięcie charytatywne w Polsce – Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci. 5 lipca kolumna 80 fiatów 126p (potocznie zwanych maluchami), w tym samochód ubezpieczyciela, ruszyła w podróż z Warszawy do Monte Cassino. Celem przedsięwzięcia jest zebranie 1 miliona euro. PZU chce w ten sposób poszerzać społeczną wiedzę o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci zbiera środki na:

  • pomoc dzieciom – ofiarom wypadków drogowych,
  • działania prewencyjne,
  • poprawę infrastruktury przy szkołach i przedszkolach,
  • edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas ubiegłorocznej edycji udało się zebrać ponad 2 mln złotych, w tym roku celem jest 1 mln euro.

W przedsięwzięcie, jako uczestnicy i ambasadorzy Wyprawy, zaangażowały się sławy motorsportu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski. Dołączyli do nich też znani influencerzy.

Kolumna 80 fiatów 126p pokona ponad 3 tysiące kilometrów, by 12 lipca dotrzeć do Monte Cassino. Oficjalne zakończenie Wyprawy zaplanowano na 19 lipca na Rynku w Krakowie.

– Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci to świetna, niezwykle potrzebna inicjatywa, której jesteśmy partnerem. Jako PZU od lat działamy w obszarze prewencji, dlatego naturalnym krokiem dla nas jest wsparcie projektu, który ma ogromne znaczenie dla budowania powszechnej świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i może pomóc wielu poszkodowanym dzieciom. Dzięki wspólnym działaniom możemy sprawić, że bezpieczeństwo na polskich drogach i przejściach dla pieszych będzie się systematycznie poprawiać – mówi Rafał Kałęcki, dyrektor Biura Prewencji PZU.

Poza PZU partnerami projektu są także Pekao S.A. oraz Alior Leasing. Wszystkie firmy poza udziałem w wyprawie fiatów 126p będą prowadzić działania edukacyjne na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

(AM, źródło: PZU)