PZU: Ruszyła platforma Cash

0
734

PZU i Alior Bank uruchomiły platformę internetową Cash, za pośrednictwem której pracownicy będą mieli szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek.

– Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców – powiedział prezes PZU Życie Roman Pałac. Podkreślił, że dzięki nowemu rozwiązaniu pracodawcy zyskają większą atrakcyjność na rynku pracy. Będą mogli przyciągnąć i utrzymać najbardziej wartościowych pracowników.

Za pośrednictwem platformy Cash pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę będą mogli w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki i wykorzystać je na dowolny cel.

– Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy. Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony – wyjaśnił prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

– Platforma Cash to dobry przykład synergii i wykorzystania silnych stron spółek w ramach Grupy PZU. Wdrożona koncepcja biznesowa ma szansę stać się unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku pożyczkowym, pokazując jednocześnie, że w Grupie PZU pracujemy nad jak najlepszym zaspokajaniem potrzeb naszych klientów, w tym tych z obszaru finansów. Platforma Cash ma szansę stać się nową linią biznesową dla PZU – stwierdził Roman Pałac.

–  Chcemy oferować naszym klientom, zarówno tym korporacyjnym, jak i indywidualnym, produkty oraz usługi dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań  – dodała członek zarządu PZU SA Małgorzata Sadurska. Jak podkreśliła, współpraca z bankami w ramach Grupy PZU jest jednym z priorytetów strategii Grupy. – Cash jest wspólnym dziełem PZU i Alior Banku, co jest najlepszym dowodem na to, że nasza współpraca rozwija się i jest korzystna dla wszystkich stron – wskazała.

Platforma Cash jest oparta na technologii wykorzystywanej przez należące do Alior Banku Bancovo. – Prezentujemy innowacyjne podejście do dystrybucji produktów bankowych. Dzięki sprawdzonej platformie technologicznej wygoda klientów w pozyskiwaniu pieniędzy na dowolnie wybrane cele zyskuje nowy wymiar – podkreślił Krzysztof Bachta.

W ramach pilotażu z pożyczek udzielanych za pośrednictwem platformy Cash może już korzystać ponad 10 tysięcy pracowników Grupy PZU. W najbliższych tygodniach platforma będzie udostępniana innym pracodawcom.

(AM, źródło: PZU)