PZU spodziewa się realizacji celu strategicznego w zakresie sprzedaży

0
376

Tomasz Kulik, członek zarządu i CFO Grupy PZU, ocenił, że osiągnięcie celu strategicznego ponad 28 mld zł przychodów z ubezpieczeń brutto w 2024 r. jest w zasięgu zakładu, a realizacja całej strategii jest w punkcie, który daje „bardzo pozytywny impuls na przyszłość”. Wyraził również nadzieję, że spółka będzie w stanie utrzymać wyniki I półrocza w całym 2023 r. i osiągnąć w nim „bardzo dobre wyniki” – podał stooq.pl za ISBNews.

– To jest też taki moment, w którym wysokie wyniki są widoczne niemalże w każdej linii i w każdym segmencie, co – mamy nadzieję – będziemy w stanie utrzymać do końca tego roku. A to powinno przełożyć się na bardzo dobre wyniki za 12 miesięcy tego roku – dodał Tomasz Kulik.

13 mld zł – do takiej kwoty Grupa PZU zwiększyła swoje przychody brutto z ubezpieczeń w pierwszej połowie obecnego roku. Rezultat ten był lepszy od odnotowanego w analogicznym okresie 2022 r. o blisko miliard złotych. 

Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej sięgnął 2,7 mld zł, rosnąc rok do roku o blisko połowę. Taki rezultat oznacza, że skorygowany wskaźnik rentowności (aROE) uplasował się na poziomie 22,2%. Zysk netto całej grupy z uwzględnieniem Pekao i Aliora, wyniósł 5,8 mld zł (+81% r/r).

Więcej

Wyniki Grupy PZU w I połowie 2023 r.

(AM, źródło: stooq.pl, ISBNews, gu.com.pl)