PZU sponsorem tytularnym Cracovia Maraton

0
376

PZU już po raz piąty z rzędu, jako sponsor tytularny, zaangażuje się w organizację 19. PZU Cracovia Maraton. Ten największy wiosenny maraton w Polsce odbędzie się 26 kwietnia.

– W różnorodny sposób zachęcamy Polaków do zdrowego trybu życia, czyli do zwiększenia aktywności fizycznej, do stosowania odpowiedniej diety. Z podziwem patrzymy na maratończyków, ale mamy propozycje dla mniej wytrzymałych. Wszystkich zapraszamy też do naszych stref zdrowia – mówi członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja.

W tym roku maratonowi towarzyszy hasło „Z historią w tle” – jego trasę zaplanowano w pobliżu najcenniejszych zabytków Krakowa. W ramach weekendu 19. PZU Cracovia Maraton odbędą się liczne imprezy towarzyszące, m.in. bieg nocny na dystansie 10 km, biegi dla dzieci oraz maraton na rolkach. Do udziału w biegu zgłosiło się już ponad pięć tysięcy  maratończyków.

PZU przygotował również kilka niespodzianek dla wszystkich biegaczy oraz kibiców. W biurze zawodów będą czekały gabinety medyczne, gdzie każdy będzie mógł się przebadać i skorzystać z fachowej porady lekarza. Na starcie biegów dzieci zostaną przywitane przez Niestraszki. Spotkają je też inne atrakcje. Dla biegaczy przygotowano również pamiątkowe zdjęcia z trasy w formie elektronicznej.

PZU wraz z organizatorem na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami i instytucjami. 

(AM, źródło: PZU)