PZU upamiętnia powstanie warszawskie

0
448

Na elewacji siedziby PZU w al. Jana Pawła II w Warszawie 1 sierpnia rozbłyśnie powstańcza kotwica. Znak ułożony z zapalonych okien biurowca będzie świecił każdej nocy do 8 sierpnia. W ten sposób PZU chce złożyć hołd bohaterom powstania warszawskiego.

Powstańcza kotwica rozbłyśnie na siedzibie PZU już po raz piąty. Jako mecenas Muzeum Powstania Warszawskiego ubezpieczyciel włączył się także w inne wydarzenia  upamiętniające 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się koncertem w Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali pod Liberatorem. Występ Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik poświęcony był poecie i uczestnikowi powstania Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, który zginął w pierwszych dniach walk.

1 sierpnia, po uroczystościach upamiętniających godzinę „W”, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Po koncercie, o północy, odbędzie się uroczysta premiera spektaklu teatralnego „Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego w reżyserii i wykonaniu Adama Woronowicza.

(AM, źródło: PZU)