PZU wspiera mikroprzedsiębiorców, pracowników i seniorów w czasie pandemii

0
569

PZU podjął kolejne inicjatywy, które mają pomóc w walce ze skutkami SARS-Cov-2 (koronawirusa). Ubezpieczyciel uruchomił bezpłatną pomoc prawną, dzięki której osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy. PZU został też partnerem nowego programu TVP1 „Bądźmy razem w domu”, który służy starszym osobom poradami, jak w okresie pandemii zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także o dobrą formę fizyczną i psychiczną.

– Inicjatywa jest wyrazem naszej społecznej odpowiedzialności i solidarności z osobami, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Dotyczy to prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy są zmuszeni szukać pomocy w ramach oferowanej przez rząd tzw. tarczy antykryzysowej. Chcemy też zadbać o pracowników, którzy stanęli przed groźbą utraty pracy albo poszukują informacji, jak wystąpić o zasiłek opiekuńczy na dzieci z powodu zamknięcia szkół i innych placówek oświatowych – mówi prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

Bezpłatna pomoc prawna, którą PZU oferuje swoim klientom, dotyczy również umów najmu i dzierżawy oraz umów związanych ze świadczeniem usług turystycznych.

– Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, wśród nich właściciele małych punktów handlowych i usługowych, znaleźli się nagle w krytycznej sytuacji. Stracili źródło dochodów, a jednocześnie muszą wywiązywać się ze zobowiązań, takich jak opłaty za dzierżawę czy najem. Chcemy im pomóc tak jak możemy, oferując porady prawne dotyczące np. zmiany warunków umów czy odroczenia płatności – dodaje AleksandraAgatowska.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, muszą wypełnić formularz na stronie internetowej PZU i zamówić w ten sposób kontakt z radcą prawnym zakładu.

Dobre rady dla seniorów

Inna nowa inicjatywa zakładu jest skierowana do seniorów. PZU został bowiem partnerem nowego programu TVP1 „Bądźmy razem w domu”, w którym osoby starsze znajdą porady na temat sposobów dbania o bezpieczeństwo oraz dobrą formę fizyczną i psychiczną w okresie pandemii.

– Idea programu doskonale wpisuje się w działania, które w związku z zagrożeniem koronawirusem podejmujemy już od początku marca. Na sprzęt dla szpitali oraz środki ochrony dla personelu medycznego i innych służb walczących z epidemią przekazaliśmy już pomoc o wartości sięgającej 10 milionów złotych. Zależy nam, żeby bezpieczni byli ci, którzy dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Sami również staramy się zapewniać to bezpieczeństwo naszym klientom. Rozszerzyliśmy liczbę usług, z których mogą korzystać na odległość i przekonujemy klientów, żeby unikali wychodzenia z domów. Zmniejszą w ten sposób ryzyko zarażenia się koronawirusem – mówi prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

PZU od kilku tygodni zachęca w mediach  do zdalnego korzystania ze swoich usług. Temu też służy rozpoczęta przed niespełna dwoma tygodniami kampania informacyjna w ogólnopolskich telewizjach, serwisach VOD i mediach społecznościowych.

– Chcemy ją wzmocnić, angażując się we współpracę z programem „Bądźmy razem w domu”. Jego atutem jest udział znanych i lubianych osób: aktorów Teresy Lipowskiej i Tadeusza Chudeckiego oraz bohaterów innych popularnych programów „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”. Dzięki nim łatwiej będzie trafić do Polaków z przekonaniem, jak ważne jest, by w okresie epidemii pozostawali w domach – mówi Anna Janiczek, dyrektor zarządzająca Marketingiem i Relacjami z Klientem PZU.

Program „Bądźmy razem w domu”, adresowany do osób starszych, jest emitowany od wtorku w TVP1 o godzinie 15.35. Można go oglądać od poniedziałku do piątku. W programie telefonicznie biorą też udział sami widzowie. Mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i zadawania pytań ekspertom.

(AM, źródło: PZU)