PZU Zdrowie: Artimed liderem e-zdrowia

0
709

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed otrzymało prestiżową nagrodę plebiscytu „Dziennika Gazety Prawnej”. Wyróżnienie dla placówki zostało przyznane za upowszechnianie systemu e-recepty.

Dariusz Saletra, zarządzający placówką Centrum Medycznego PZU Zdrowie Artimed, odebrał z rąk wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego nagrodę w konkursie „Lider e-zdrowia” 2019. Plebiscyt zorganizował „Dziennik Gazeta Prawna” we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Artimed otrzymał wyróżnienie w kategorii „Zakłady lecznicze 15 i więcej osób personelu medycznego uprawnionego do wystawiania recept”.

– Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed wystawia e-recepty już od blisko roku i było pierwszą placówką w województwie świętokrzyskim, która dołączyła do tego systemu. We wrześniu całkowicie przeszliśmy na formę elektroniczną i obecnie cały personel naszej placówki jest przeszkolony w zakresie obsługi e-recepty – skomentował Dariusz Saletra. – Jako lekarz jestem przekonany, że jest to bardzo korzystne i wygodne rozwiązanie zarówno dla personelu, jak i pacjentów, które sam stosuję w swojej praktyce lekarskiej – dodał.

Celem konkursu jest upowszechnianie systemu e-recepty oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia. Kierowany jest do personelu medycznego, który posiada uprawnienia do wystawiania recept. Nagrody przyznawane są w kategoriach: indywidualnej, zakłady lecznicze, samorządy terytorialne i województwa. Pacjenci PZU Zdrowie mogą korzystać z tego rozwiązania już od kilku miesięcy, przychodząc do placówek własnych PZU Zdrowie oraz zamawiając e-recepty przez portal pacjenta mojePZU. 

Obecnie PZU Zdrowie posiada już blisko 100 placówek własnych i współpracuje z placówkami partnerskimi w ponad 570 miastach w Polsce.

(AM, źródło: PZU)