PZU Zdrowie: Uroczyste otwarcie gdańskiego centrum medycznego

0
372

16 września odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Medycznego PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. Placówka, która znajduje się w okolicy Stoczni Gdańskiej, już przyjmuje pacjentów. To trzecie własne centrum medyczne PZU Zdrowie w Gdańsku, gdzie działa także placówka przy ul. Abrahama i centrum diagnostyczne przy ul. Grunwaldzkiej, jak również kilkadziesiąt placówek partnerskich.

– Inwestujemy w infrastrukturę sieci własnej PZU Zdrowie, dzięki której pacjenci otrzymają szybką i fachową pomoc. Otwierając własne centra medyczne, mamy pewność, że świadczymy opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie, na wysokiej klasy sprzęcie i w komfortowych warunkach. Planujemy dalszy rozwój w Trójmieście, w przyszłym roku oddamy do dyspozycji pacjentów placówkę w Gdyni – powiedział Andrzej Jaworski, prezes zarządu PZU Zdrowie.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele pomorskich władz rządowych i samorządowych oraz instytucji ochrony zdrowia i edukacji.

– Jesteśmy w miejscu, które jest przykładem na wspólne realizowanie misji ochrony zdrowia Polaków w czasie po pandemii. Gratuluję panu prezesowi i wszystkim pracownikom PZU Zdrowie. Mam nadzieję, że to początek drogi, którą realizujecie, i Pomorze będzie mogło się cieszyć jeszcze większą liczbą takich inwestycji – powiedział Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski. 

W centrum medycznym PZU Zdrowie przy ul. Marynarki Polskiej 195 pacjenci mogą całościowo zadbać o swoje zdrowie, korzystając z dostępu do konsultacji lekarskich dla dorosłych i dzieci z zakresu ponad kilkunastu specjalizacji, także w ramach NFZ, oraz badań laboratoryjnych, diagnostyki obrazowej oraz medycyny pracy.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)