Robert Lasota szefem sprzedaży korporacyjnej Signal Iduna

0
906

Z dniem 1 grudnia Robert Lasota objął funkcję dyrektora Biura Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna w Polsce. Będzie kontynuował budowę współpracy z kanałem brokerskim w zakresie grupowych ubezpieczeń zdrowia i życia.

Robert Lasota posiada wieloletnią praktykę w branży ubezpieczeniowej. Od ponad 20 lat pracuje w sektorze ubezpieczeń na życie. Przez ostatnie 3,5 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Open Life. Na tym stanowisku budował i wdrażał dystrybucję ubezpieczeń grupowych przez kanał brokerski i multiagencyjny. Pracę zawodową w ubezpieczeniach rozpoczął w 1994 roku w PZU Życie, gdzie osiągnął stanowisko zarządzającego w części życiowej całym Pionem Operacji Ubezpieczeniowych obejmujących obsługę ubezpieczeń na życie i świadczeń. W kolejnych latach nabywał doświadczenia m.in. w Amplico (później Metlife) i Warta Życie.

Robert Lasota jest z wykształcenia inżynierem, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Lublinie. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w SGH w Warszawie.

– Wierzę głęboko, że kluczem do realizacji strategii Signal Iduna jest nie tylko rozwój produktów grupowych czy systemów IT, ale także silny zespół po stronie sprzedaży. Robert idealnie wpisuje się w nasz plan budowania obecności w kanale brokerskim. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem, który już kilka razy udowodnił, że wie, jak osiągnąć sukces. Jestem przekonany, że osiągnie wszystkie postawione cele i  zagości u nas na długie lata – skomentował Adam Malinowski, wiceprezes zarządu.

(AM, źródło: Signal Iduna)