Robert Sokołowski dyrektorem generalnym Netrisk

0
458

Węgierska grupa Netrisk kupiła 100% udziałów w spółkach prowadzących litewską porównywarkę ubezpieczeń Edrauda.lt. Zatrudniła też nowego dyrektora generalnego. Został nim Robert Sokołowski, który w przeszłości wprowadzał Proamę do Polski i szefował Grupie Generali w naszym kraju.

Edrauda została założona w 2009 roku, dziś ma prawie 150 tys. klientów i współpracuje z ubezpieczycielami jako pośrednik. Teraz obok Netrisk.hu, Biztositas.hu, Klikpojisteni.cz, Porovnej24.cz i Netfinancie.sk stanie się częścią Grupy Netrisk, rozszerzając tym samym jej działalność o czwarty kraj, po Węgrzech, Czechach i Słowacji.

Naszą strategią jest połączenie wiodących graczy w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego i porównywarek ubezpieczeń online w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co Edrauda osiągnęła na rynku litewskim dzięki innowacjom produktowym i skupieniu wokół siebie doskonałego zespołu. Z niecierpliwością czekamy na podzielenie się doświadczeniem przez Edraudę, aby wspierać nasz dalszy organiczny wzrost w nadchodzących latach – powiedział Dávid Kárpáti, dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego Grupy Netrisk.

Przejęcie zbiegło się w czasie z zatrudnieniem nowego dyrektora generalnego Grupy Netrisk. Został nim Robert Sokołowski, menadżer z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. To on odpowiadał za wprowadzenie w 2011 r. na polski rynek Proamy. Na początku 2014 r. został prezesem Generali Polska. Z końcem 2015 r. rozstał się jednak z grupą. Ostatnio pracował w Zurich Insurance w Szwajcarii, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję globalnego szefa sprzedaży ubezpieczeń bezpośrednich. Wcześniej był związany m.in. z McKinsey, gdzie odpowiadał za doradztwo strategiczne na rynku ubezpieczeniowym, oraz z Liberty Direct jako dyrektor ds. operacji oraz dyrektor sprzedaży i obsługi.

Netrisk jest najstarszą i jedną z największych platform do porównywania i zakupu ubezpieczeń online na rynku węgierskim.

(AM, źródło: prnews.pl)