Roger Hodgkiss nowym prezesem zarządu Generali Polska

0
1412

Podczas odbywającego się 19 listopada posiedzenia rady nadzorczej Generali w Polsce zapadła decyzja o powołaniu Rogera Hodgkissa na nowego prezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych grupy ze skutkiem natychmiastowym. Piastujący dotychczas tę funkcję Maciej Fedyna z powodów osobistych ustąpił ze wszystkich stanowisk, które zajmował w grupie. Powołanie Rogera Hodgkissa podlega zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

– Cieszę się, że mam możliwość postawić na doskonałe kwalifikacje zawodowe Rogera, który jest kandydatem wewnętrznym. Przyczyni się on do realizacji strategii i dalszego dążenia do doskonałości we wszystkich obszarach działalności Grupy Generali w Polsce. Życzę Rogerowi wszystkiego najlepszego w realizacji nowych obowiązków. Pragnę również podziękować Maciejowi Fedynie za jego wieloletni wkład i zaangażowanie. W imieniu Grupy Generali życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym – skomentował Luciano Cirinà, dyrektor regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja oraz prezes Generali CEE Holding.

Roger Hodgkiss dołączył do Generali w listopadzie 2019 roku jako członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż produktów majątkowych i marketing. Zdobył dyplom inżyniera (z wyróżnieniem) na Uniwersytecie w Liverpoolu i posiada uprawnienia biegłego rewidenta certyfikowanego w Wielkiej Brytanii. Przed pracą w Polsce był dyrektorem handlowym Intouch Insurance i prezesem AAS Balta na Łotwie. W latach 2009–2015 był prezesem Link4. W 2016 roku dołączył do zarządu PZU SA i PZU Życie, gdzie pracował do połowy 2019 roku.

Roger Hodgkiss jest zdobywcą przyznawanego przez „Gazetę Ubezpieczeniową” tytułu „Człowiek Roku Ubezpieczeń” za rok 2014. Najnowszy wywiad udzielony przez niego „GU” można znaleźć pod adresem:

Maciej Fedyna został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali Polska w dniu 26 czerwca. 29 października Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na jego nominację. Był związany z Generali Polska od marca 2011 r. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez „Gazetę Ubezpieczeniową”, Maciej Fedyna nie pozostanie w grupie w innej roli.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl