Roger Hodgkiss we władzach Generali Polska

0
4006

25 listopada Roger Hodgkiss dołączył do ścisłego kierownictwa Generali Polska. Menadżer w ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za sprzedaż ubezpieczeń majątkowych Generali i Proama oraz marketing.

– Cieszę się, że Roger Hodgkiss dołącza do Generali Polska. Ma bogate doświadczenie na polskim rynku ubezpieczeniowym, na którym pracuje od 10 lat, i zbudował bardzo dobre relacje z multiagentami. Wierzymy, że Roger wzmocni Generali i przyczyni się do dalszego rozwoju i wzrostu naszej działalności w Polsce – powiedział Andrea Simoncelli, prezes zarządu spółek Generali Polska.

Roger Hodgkiss uzyskał z wyróżnieniem dyplom inżyniera na Uniwersytecie w Liverpoolu i posiada uprawnienia biegłego rewidenta certyfikowanego w Wielkiej Brytanii. Przed pracą w Polsce był dyrektorem handlowym Intouch Insurance i dyrektorem generalnym AAS Balta na Łotwie. W latach 2009–2015 pełnił funkcję prezesa Link4 i przyczynił się do przekształcenia firmy z ubezpieczyciela directowego w multikanałowego. W 2016 roku dołączył do zarządu PZU SA i PZU Życie, gdzie pracował do połowy tego roku.

– Z przyjemnością i poczuciem zaszczytu dołączam do Generali, jednego z największych światowych ubezpieczycieli, o silnej pozycji rynkowej w Polsce i długiej tradycji dbania o swoich klientów, partnerów i pracowników. Wierzę, że razem możemy przyczynić się do wzrostu Generali na polskim rynku w przyszłości – powiedział Roger Hodgkiss:

Roger Hodgkiss jest zdobywcą przyznawanego przez „Gazetę Ubezpieczeniową” tytułu „Człowiek Roku Ubezpieczeń” za rok 2014.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl