Compensa TU wśród firm odpowiedzialnych technologicznie

0
100

23 kwietnia ogłoszono wyniki pierwszej edycji konkursu TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie. Jury wybrało firmy wyróżniające się w obszarze najlepszych praktyk w zakresie cyfrowej odpowiedzialności biznesu, komunikacji wdrożenia nowych technologii oraz bezpieczeństwa danych. W gronie wyróżnionych znalazła się Compensa TU.

Ideą przewodnią konkursu TOP CDR – Digitally Responsible Company jest Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu, która zakłada przeciwdziałanie zagrożeniom płynącym z szybko postępującej cyfryzacji i automatyzacji procesów oraz edukację pracowników na temat sposobów radzenia sobie z wyzwaniami cyfrowego świata. W konkursie mogły wziąć udział firmy, które wdrażają i promują dobre praktyki w obszarze cyfrowej odpowiedzialności biznesu.

Decyzją jury, w skład którego weszli przedstawiciele polskich uczelni wyższych, przyznano nagrody w 3 kategoriach: digitalizacja, dane i komunikacja. W ramach konkursu przyznana została również „Nagroda Publiczności”.

– Pierwsza edycja konkursu Firma Odpowiedzialna Technologicznie pokazuje, że warto edukować na temat Cyfrowej Odpowiedzialności Biznesu. Istotne jest to, aby firmy, wprowadzając nowe technologie, oceniały ich potencjalne skutki w zakresie wykluczenia cyfrowego. My jako projektanci systemu powinniśmy myśleć o wdrażaniu takich rozwiązań w firmach, które będą przyjazne użytkownikowi i będą wspierały proces cyfrowej edukacji na wszystkich szczeblach – mówi prof. dr hab. inż. Edward Lisowski.

W gronie wyróżnionych firm znalazł się jeden przedstawiciel branży ubezpieczeniowej – Compensa TU. W kategorii „Dane” zakład został wyróżniony za dwa wdrożenia. W pierwszym przypadku chodziło o program Idea Box, którego celem jest stymulowanie przedsiębiorczości pracowników, natomiast w drugim – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnym z normą ISO27001 oraz Program Awareness, ostrzegający o najpoważniejszych zagrożeniach sieci Internet dla społeczeństwa informacyjnego oraz opisujący zasady bezpiecznego przetwarzania informacji. Z kolei w kategorii „Digitalizacja” Compensa została wyróżniona za działania wzmacniające integrację i budujące relacje społeczne oraz Program Awareness i szkolenia elearningowe Skill Soft.

(AM, źródło: TOP CDR)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here