Aegon wprowadził nowe ubezpieczenie dla dzieci

0
427

Aegon Polska poszerzył swoją ofertę o nowe ubezpieczenie dla dzieci. Polisa Aegon Smyk zapewnia pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, jak również uzupełnia ją o ochronę na wypadek poważnej choroby.

– Jako rodzice doskonale wiemy, jak ważna jest ochrona naszych dzieci przed zagrożeniami, które na nie czyhają. Jesteśmy świadomi, że nie są to jedynie fizyczne wypadki i poważne choroby. Współczesny świat niesie ich z sobą o wiele więcej, w tym także zupełnie nowe, ale bardzo niebezpieczne zjawiska, jak np. przemoc w internecie. Dlatego pracując nad nowym ubezpieczeniem dla dzieci Aegon Smyk, przygotowaliśmy je tak, jak sami chcielibyśmy zabezpieczyć nasze dzieci – mówi Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon TUnŻ.

W ramach ubezpieczenia Aegon Smyk klienci mogą wybrać wariant wypadkowy chroniący przed skutkami nieszczęśliwego wypadku, wariant chorobowy na wypadek poważnego zachorowania lub wariant rozszerzony łączący wszystkie te elementy. Dodatkowo każdy z wariantów zawiera pakiet assistance obejmujący m.in. konsultacje lekarskie, transport medyczny, rehabilitację (wraz z wypożyczeniem sprzętu) oraz np. prywatne korepetycje po powrocie ze szpitala czy wsparcie prawne i psychologiczne dla dzieci, które staną się ofiarą cyberprzemocy.

Umowa ubezpieczenia zawierana jest na 5 lat i może być zawarta na rzecz dziecka w wieku od 1 do 17 lat. W razie wypadku opiekunowie ubezpieczonego otrzymają wsparcie finansowe bez względu na czas i miejsce zdarzenia. Polisą objęte są bowiem wypadki w szkole oraz podczas zajęć pozalekcyjnych, zajęć w klubach sportowych w trakcie wyjazdów i wycieczek szkolnych, a także wyjazdów wakacyjnych (w tym zagranicznych).

Ubezpieczenie można kupić bez wychodzenia z domu, z pomocą agenta lub konsultanta infolinii Aegon.

(AM, źródło: Aegon)