Mobilni Eksperci PZU likwidują szkody po przejściu trąby powietrznej

0
98

W Kaniowie na Śląsku PZU trwa szacowanie strat wyrządzonych przez niedzielną trąbę powietrzną i zabezpieczanie dobytku. Od 8 czerwca rano na miejscu pracują Mobilni Eksperci PZU, którzy pomagają mieszkańcom zgłaszać i dokumentować szkody.

Natychmiast po przejściu wichury do Kaniowa przyjechali pracownicy PZU, którzy rozmawiali z poszkodowanymi rodzinami oraz zbierali informację o rozmiarach strat. 8 czerwca na miejsce dotarli Mobilni Eksperci PZU, którzy pomagają klientom zgłaszać i dokumentować szkody oraz udzielają wskazówek, jak minimalizować zniszczenia.

– Chcemy jak najszybciej pomóc naszym klientom poszkodowanym w trakcie niedzielnych wichur na Śląsku. Nie czekamy na ich zgłoszenia – aktywnie ustalamy poszkodowanych, dzwoniąc do ubezpieczonych w PZU gospodarstw domowych w regionie – mówi Grzegorz Goluch, prezes PZU Pomoc.

W niedzielę 7 czerwca nad województwem śląskim przeszły gwałtowne wichury i burze. W wyniku spowodowanych przez nie zniszczeń straż pożarna  interweniowała prawie 180 razy. Do działań wysłano 234 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych (prawie 1100 strażaków). W wyniku tornada, które przeszło nad Kaniowem (powiat bielski), zostały zerwane 2 dachy z budynków mieszkalnych wielorodzinnych i 2 dachy z budynków gospodarczych. 17 dachów na budynkach mieszkalnych i 2 dachy na budynkach gospodarczych zostały uszkodzone. 

(AM, źródło: PZU, PSP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here