Saltus Ubezpieczenia wspiera Szpitale Pomorskie

0
750

Saltus Ubezpieczenia przekazał spółce Szpitale Pomorskie wsparcie finansowe, które ma posłużyć do walki z koronawirusem.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszego sprzętu medycznego.

– Specjalizujemy się w ubezpieczeniach zdrowotnych, dlatego od samego początku uważnie śledzimy rozwój sytuacji epidemiologicznej na świecie i w Polsce i podejmujemy odpowiednie działania. Oprócz zapewnienia jak najlepszej ochrony naszym ubezpieczonym, zdecydowaliśmy się też wesprzeć społeczność lokalną, przekazując pomoc Szpitalom Pomorskim. Mamy nadzieję, że także nasz wkład przyczyni się do stawienia czoła najważniejszym dziś wyzwaniom – mówi Joanna Karawacka, manager ds. Marketingu i PR Saltus Ubezpieczenia.

– Jesteśmy w stałej gotowości na przyjęcie coraz większej liczby pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem w naszych czterech szpitalach. Cieszymy się, że nasz apel o pomoc spotkał się z szerokim odzewem – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes zarządu spółki Szpitale Pomorskie. – Do zacnego grona darczyńców dołączyła także firma Saltus Ubezpieczenia, która dołożyła swoją cegiełkę do wsparcia Szpitali Pomorskich w zakupie niezbędnego sprzętu medycznego, tak bardzo potrzebnego w chwili obecnej. Za to wszystko bardzo dziękujemy – dodaje.

W ramach spółki Szpitale Pomorskie zrzeszone są: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpital Specjalistyczny im. F.Ceynowy w Wejherowie.

(AM, źródło: Brandscope)