Sektor finansów publicznych wybierał głównie PPK w TFI PZU

0
478

Około 50% jednostek sektora finansów publicznych wybrało ofertę PPK w TFI PZU. To rekordowy wynik. Umowę o zarządzaniu PPK do tej pory podpisało z TFI PZU ponad 57 tys. pracodawców. Wkrótce ruszy specjalna loteria dla uczestników PPK w TFI PZU.

26 marca minął termin na podpisywanie umów o zarządzanie PPK przez jednostki sektora finansów publicznych.

– Udało nam się osiągnąć rekordowy udział w rynku. Około 50% pracodawców z sektora finansów publicznych umożliwiło swoim pracownikom dodatkowe oszczędzanie na emeryturę razem z PZU. Jak dotąd żadna inna instytucja zarządzająca PPK nie uzyskała takiego wyniku – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes zarządu TFI PZU.

– Łącznie zaufało nam ponad 57 tys. pracodawców i cały czas podpisujemy kolejne umowy. Jesteśmy liderem rynku, jeżeli chodzi o liczbę zawartych umów o zarządzanie PPK, oraz w czołówce firm, które najlepiej pomnażają zgromadzone środki uczestników PPK – podkreśla Małgorzata Kot, członek zarządu PZU Życie.  

Z oferty TFI PZU skorzystało blisko 900  największych firm w Polsce. W pozostałych etapach TFI PZU zawarło prawie  6,3 tys. umów o zarządzanie PPK z pracodawcami zatrudniającymi od 50 do 249 osób i ponad 12,5 tys. umów z tymi, którzy mają od 20 do 49 pracowników oraz z ponad  20 tys. jednostkami SFP. Termin podpisywania umów o zarządzanie PPK przez najmniejszych pracodawców zatrudniających do 19 pracowników mija 23 kwietnia.

Wartość aktywów w subfunduszach PPK inPZU na koniec lutego 2021 roku wyniosła ponad 473 mln złotych. Z raportu Instytutu Emerytalnego wynika, że TFI PZU jest jedną z trzech najlepszych instytucji pod kątem efektywności zarządzania PKK w 2020 roku. Przeciętnie uczestnik PPK w PZU uzyskał zwrot na poziomie 105,3%.

– Nasi zarządzający funduszami osiągnęli lepszy wynik od 17 instytucji, które otrzymały zgodę PFR na oferowanie PPK. Co ważne, wspieramy nie tylko pracodawców, ale oferujemy również benefity pracownikom. Zatrudnieni w jednostkach sektora finansów publicznych, którzy dołączą do PPK w TFI PZU, mogą skorzystać z bezpłatnych badań w placówkach PZU Zdrowie i NNW, a także zniżek na ubezpieczenia oraz atrakcyjnych ofert na produkty bankowe. 31 marca rusza również specjalna loteria dla wszystkich uczestników PPK – informuje Marcin Żółtek.

Będzie mógł w niej wziąć każdy, kto jest uczestnikiem PPK w TFI PZU. Wystarczy spełnić trzy warunki:

  1. posiadać aktywny dostęp do swojego rachunku PPK w serwisie inPZU.pl, a w danych uzupełniony adres e-mail,
  2. otrzymać na rachunek PPK co najmniej jedną wpłatę,
  3. nie zrealizować żadnego rodzaju wypłaty ani nie złożyć deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat.

Co miesiąc wśród uczestników zabawy losowane będą dwa iPhony 11. Loteria potrwa rok, a pierwsze losowanie już w połowie maja. Wystarczy zgłosić się raz, żeby wziąć udział we wszystkich kolejnych losowaniach.

(AM, źródło: PZU)