Send i Sollers wspólnie wspierają underwriting ubezpieczeniowy

0
592

Sollers Consulting i insurtech Send Technology Solutions Ltd zawarły partnerstwo, którego celem będzie dostarczenie platformy underwritingowej do ubezpieczycieli komercyjnych i specjalistycznych. Inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące potrzeby specjalistycznych ubezpieczycieli w obszarze rozwoju możliwości cyfrowego underwritingu.

Send i Sollers chcą zaoferować wsparcie w cyfrowej transformacji zakładów specjalistycznych oraz komercyjnych. Obecnie pracują nad integracjami dla wiodących klientów insurtechu. Nadrzędnym celem tej współpracy jest wsparcie jak najszerszej liczby ubezpieczycieli poprzez dostarczenie platformy Underwriting Workbench.

Send to szybko rozwijająca się globalna firma oprogramowania insurtech z siedzibą w Londynie. Jej sztandarowym produktem jest Send Underwriting Workbench – obsługiwana przez API platforma underwritingowa, umożliwiająca ubezpieczycielom, reasekuratorom oraz dystrybutorom (MGA) automatyzację, usprawnienie i optymalizację operacji underwritingowych. Kompleksowy pulpit underwritera pozwala na zarządzanie danymi, dokumentacją i punktami krytycznymi w jednym miejscu.

– Sollers ma reputację skutecznego partnera w transformacjach dla rynku ubezpieczeniowego i podobnie jak Send jest zaangażowany w liczne projekty modernizacji i digitalizacji ubezpieczycieli działających w obszarze ubezpieczeń komercyjnych i specjalistycznych. To partnerstwo buduje naszą zdolność do zwiększania skali i liczby realizowanych przez nas projektów w szczególności na rynku pre-bind – stwierdził Andy Moss, współzałożyciel i CEO Send.

– Underwriting Workbench jest nowoczesnym narzędziem dającym ogromne możliwości ubezpieczycielom komercyjnym, którzy aktualnie poszukają rozwiązań usprawniających i automatyzujących procesy underwritingowe. Połączenie rozwiązania Send bazującego na najlepszych rynkowych standardach i rozwiązaniach AI oraz naszego doświadczenia, wiedzy i sprawdzonego modelu wdrożeń daje naszym klientom możliwość szybkiej transformacji w zakresie procesów underwritingowych – dodał Jakub Wróblewski, London Market Practice Lead Sollers Consulting.

Sollers wsparł ostatnio Send w trwającym zaledwie kilka miesięcy wdrożeniu rozwiązania insurtech dla jednego z dużych międzynarodowych ubezpieczycieli specjalistycznych.

AM, news@gu.com.pl

(źródło: Sollers Consulting)