Sieć urosła do 5000 placówek medycznych

0
872

SALTUS Ubezpieczenia w obszarze zdrowia stawia przede wszystkim na rozwój sieci partnerów medycznych. W efekcie ubezpieczeni w SALTUS mogą korzystać ze swoich polis zdrowotnych w ponad 5000 placówek w całej Polsce. To jedna z największych sieci partnerów medycznych wśród polskich ubezpieczycieli.

Jeszcze niespełna dwa lata temu liczba partnerów ubezpieczyciela wynosiła 1900 placówek medycznych. Ostatnie 12 miesięcy to jednak czas intensywnej pracy ekspertów SALTUS, czego efektem jest wdrożenie wielu nowych rozwiązań, mających na celu dynamiczny rozwój współpracy z partnerami medycznymi.

Obecnie SALTUS Ubezpieczenia może pochwalić się największą siecią placówek, z których pomocy mogą skorzystać ubezpieczeni – ponad 5000 podmiotów realizujących świadczenia na terenie całej Polski. Jest to odpowiedź na podstawowe wyzwanie, z którym mierzy się obecnie cały system opieki zdrowotnej, zarówno w wymiarze świadczeń publicznych, jak i prywatnych – oczywiście chodzi o dostępność usług i czas oczekiwania na świadczenia.

Do gwałtownego rozwoju sieci placówek przyczyniło się przede wszystkim poszerzenie umów z dotychczasowymi partnerami oraz pozyskanie nowych. Przykładowo współpraca z POLMED S.A. została rozszerzona o możliwość korzystania przez ubezpieczonych w SALTUS Ubezpieczenia także z sieci podwykonawców Polmedu.

Ponadto wśród partnerów, z którymi ubezpieczyciel intensywnie rozwija współpracę, są również Telemedi i HomeDoctor. Jak ich nazwy wskazują, skupiają się na rozwiązaniach zdalnych. Poza dużą dostępnością teleporad, które oferują, Telemedi zapewnia także dostęp do konsultacji stacjonarnych i badań laboratoryjnych. Dzięki naszej współpracy z tym operatorem ubezpieczeni mają możliwość wykonywania badań w sieci laboratoriów Diagnostyka S.A.

Mimo sukcesu, SALTUS Ubezpieczenia nie spoczywa na laurach i nadal intensywnie pracuje nad dalszym rozwojem sieci.

Wdrażamy nowe rozwiązania zarówno technologiczne, jak i biznesowe, które mają usprawnić i ułatwić współpracę z partnerami medycznymi. Działania te mają na celu zapewnić ubezpieczonym w SALTUS Ubezpieczenia łatwość w umawianiu wizyt, poprawić dostępność świadczeń medycznych oraz możliwość korzystania z usług jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Właśnie uruchomiliśmy nową wyszukiwarkę placówek medycznych na naszej stronie internetowej saltus.pl. Ubezpieczeni mają teraz możliwość wyszukiwania placówek z dogodną opcją wyboru na opiekę medyczną i medycynę pracy, a także po ich nazwie, miejscowości i bieżącej lokalizacji. Wyszukiwarka udostępnia również użyteczną funkcję sprawdzenia odległości i trasy do wybranej placówki.

Wizyty lekarskie oraz badania ubezpieczeni mogą zamawiać na wiele sposobów. Zarówno klasycznie – telefonicznie, przez Centrum Umawiania Wizyt, jak i internetowo, przez aplikację mobilną czy Portal Pacjenta.

Marcin Załęski
dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Pracowniczych

Patrycja Podolska
główna specjalistka ds. współpracy z Siecią Medyczną