Sięgnij po profesjonalną instrukcję

0
808

Pracujesz z ludźmi? Jesteś coachem, trenerem/ką, liderem/ką, doradcą/czynią, nauczycielem/ką, terapeutą/ką? Szukasz inspiracji i skutecznych sposobów pracy z innymi?

Coaching grupowy to metoda, która pozwala wspierać w zmianie życiowej i zawodowej. Wydobywa to, co najlepsze z coachingu, i pozwala pracować jednocześnie z wieloma osobami. Sprawdza się w pracy z różnorodnymi odbiorcami i z różnymi tematami. Każdy może wykorzystać coaching grupowy do swoich celów:

  • Coach – jako sposób na pełniejszą realizację powołania i rozwój biznesu coachingowego.
  • Trener/ka – jako alternatywę dla szkoleń i warsztatów wdrożeniowych.
  • Lider/ka – jako narzędzie zwiększania efektywności pracowników.
  • Doradca/czyni – jako sposób na wymianę doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami.
  • Nauczyciel/ka – jako narzędzie do budowania motywacji i poczucia sprawczości u uczniów.
  • Terapeuta/ka – jako pomysł na formułę grup wsparcia.

W książce znajdziesz konkretne wskazówki, jak poprowadzić sesje coachingu grupowego. Autorzy dzielą się w niej doświadczeniami i narzędziami, które stosują w pracy ze swoimi klientami/kami. Podpowiadają, na co zwracać uwagę i na co uważać. Książka jest instrukcją dla każdego, kto chciałby korzystać z coachingu grupowego w swojej codziennej pracy, aby wspierać innych w rozwoju.

– Coaching grupowy to maksymalnie praktyczny poradnik z wieloma ćwiczeniami i narzędziami nie tylko dla coachów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę w tym obszarze, ale także dla tych, którzy poszukują właściwej dla siebie metody rozwojowej albo interesują się coachingiem, a w przyszłości sami chcą zostać profesjonalnymi coachami. Polecam – rekomenduje Ewa Walenda, redaktorka naczelna „Personelu i Zarządzania”.

Joanna Grela jest psychologiem, Master Certified Coach ICF, coachem zespołowym i grupowym, trenerką biznesu, superwizorką. Pomaga budować zgrane zespoły. Wspiera liderów i liderki. Prowadzi blog ZmienPerspektywe.pl.

Rafał Szewczak jest nauczycielem coachingu, superwizorem, coachem, psychologiem i trenerem zmiany, współtwórcą Szkół Coachingu NOVO. Wspiera coachów i trenerów w rozwoju ich praktyki. Pracuje z zespołami w kryzysie. Prowadzi blog rafalszewczak.com.

Michał Bloch jest psychologiem, podcasterem, blogerem, właścicielem marki JakRzucicEtat.pl. Pomaga ludziom odzyskiwać wolność i cieszyć się pracą bez szefa. Promuje ideę cyfrowego nomadyzmu, czyli pracy zdalnej z dowolnego miejsca na świecie. Master Coach ICF. Współautor szkół coachingu w Pracowni Coachingu NOVO.


Kup książkę z rabatem 35%, wpisując przy zakupie na stronie mtbiznes.pl kod ubezpieczeniowa35 – kod jest ważny dla całej oferty Wydawnictwa MT Biznes. Przy promocjach specjalnych rabat może być wyższy.