Signal Iduna i Europ Assistance Polska wspólnie chronią dzieci

0
509

Signal Iduna wraz z Europ Assistance Polska przygotowały nowy produkt skierowany do rodziców. Oferta obejmuje ubezpieczenie szkolne z ochroną NNW oraz pakiet pomocy assistance, który zapewnia wsparcie zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Opracowane przez Signal Iduna NNW dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej można nabyć za pośrednictwem strony internetowej towarzystwa, w wyspecjalizowanych agencjach ubezpieczeniowych lub przystąpić do umowy zawartej przez placówkę oświatową. Polisa zapewnia wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Ochrona ubezpieczeniowa działa 24h na dobę, w Polsce i za granicą. Zakres ubezpieczenia obejmuje sytuacje w drodze do i z przedszkola/szkoły/uczelni, na zajęciach z tańca czy też na basenie, w czasie roku szkolnego, a także w czasie wakacji i ferii. Ponadto umowa obejmuje również zdarzenia, do których dojdzie np. w domu, u przyjaciół, na placach zabaw, w parku i nad rzeką.

Oferta obejmuje 27 ryzyk dostępnych w ramach dwóch wariantów (podstawowego i rozszerzonego), które można dopasować do potrzeb dziecka. Suma ubezpieczenia może wynieść nawet do 160 tys. zł.

Polisa zapewnia również pomoc finansową w przypadku złamań, zwichnięć i skręceń. W takich sytuacjach w zależności od wariantu klienci mogą liczyć na sfinansowanie rehabilitacji czy środki pomocnicze wspomagające funkcjonowanie uszkodzonych narządów.

Oferta Signal Iduna została rozszerzona o ryzyko pobytu w szpitalu z tytułu choroby oraz o pakiet assistance, który zapewnia niezbędną pomoc tuż po zdarzeniu. Klienci mogą skorzystać z wizyty lekarza internisty lub, jeżeli stan zdrowia ubezpieczonego i rodzaj wymaganej pomocy medycznej tego wymaga, organizacji wizyty lekarza specjalisty. Dodatkowo pakiet zapewnia wizytę pielęgniarki, dostawę leków, transport medyczny. Klienci mają także dostęp do darmowej infolinii medycznej, za pośrednictwem której Centrum Assistance umożliwi z lekarzem, a ten udzieli ustnej informacji co do dalszego postępowania.

Pakiet zapewni także korepetycje, jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku uczeń nie mógł uczęszczać na zajęcia lekcyjne nieprzerwanie przez okres co najmniej 7 dni. Ponadto, klientom przysługuje pomoc psychologa, jeżeli na skutek nieszczęśliwego wypadku nastąpiła śmierć dziecka, rodzica lub kolegi z klasy.

– Wybierając ubezpieczenie dla swojego dziecka, warto podejść do tematu kompleksowo i wyposażyć pociechę w ubezpieczenie NNW z bogatym assistance medycznym. Indywidualna polisa pozwoli wybrać ochronę i jej zakres odpowiednio do potrzeb rodziców i dzieci. Ubezpieczenie od Signal Iduna to oferta, która nie tylko zapewni odszkodowanie na wypadek uszczerbku na zdrowiu, ale także niezbędną pomoc tuż po zdarzeniu – mówi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora sprzedaży Europ Assistance Polska.

Assistance przyda się także w przypadku planowania, organizacji lub w trakcie wycieczki szkolnej. Specjalny szkolny serwis informacyjno-organizacyjny udzieli informacji dotyczących muzeów, wystaw, kin, teatrów, hoteli, schronisk młodzieżowych, głównych atrakcjach turystycznych największych miast w Polsce czy rozkładów jazdy pociągów.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)