Signal Iduna wspiera Wioski Dziecięce, a Nationale-Nederlanden chorych na raka

0
579

Szybka pomoc psychologiczna dla pół tysiąca chorych na raka i depresję, wsparcie dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej oraz bezpłatne badania profilaktyczne w miejscowościach wypoczynkowych – mimo sezonu wakacyjnego ubezpieczyciele nie przestają pomagać potrzebującym.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden fundacja „Twarze depresji” uruchomiła własny program bezpłatnej zdalnej pomocy psychologicznej dla chorych na raka, ich rodzin, a także dla osób, które z powodów profilaktycznych powinny udać się do onkologa, ale boją się wykonać pierwszy krok.

– Za nami trudne kilkanaście miesięcy, które zdominowała pandemia Covid-19. Niestety w tym czasie inne choroby nie przestały nas dotykać. Dlatego dziś chcemy nieść realną pomóc osobom, które jej potrzebują. Głównym celem naszych kampanii jest uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i diagnoza otrzymana w odpowiednim momencie. Jednocześnie wierzymy, że racjonalne podejście do choroby nie tylko obniża wywołany nią stres, ale przede wszystkim daje siłę do walki o zdrowie i życie. Dlatego podjęliśmy decyzję o sfinansowaniu programu wsparcia psychologicznego Fundacji „Twarze depresji”, dzięki któremu chorzy oraz ich najbliżsi  będą mogli otrzymać pomoc  psychoonkologa w trudnym dla siebie czasie  – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Dzięki programowi wsparcia psychologicznego w chorobach onkologicznych na bezpłatną konsultację online z psychoonkologiem Fundacji „Twarze Depresji” może liczyć pół tysiąca osób.

Signal Iduna wspiera podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Z kolei Signal Iduna zdecydowała, że z każdej sprzedanej polisy w pakiecie Kocham To Dbam przekaże złotówkę wsparcia podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce mogą one odnaleźć nowy dom i kochającą rodzinę.

Droga do Zdrowia z PZU rusza w dalszą trasę!

Natomiast PZU zachęcony sukcesem akcji pilotażowej Droga do Zdrowia z PZU, podczas której jego mobilne gabinety zawitały do sześciu miejsc w południowo-wschodniej Polsce, postanowił, że bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w miejscowościach turystycznych na terenie całego kraju.

Podczas wakacyjnej edycji Drogi do Zdrowia z PZU wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc – pulmonolog. Można będzie także sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem.

– W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W każdym z miast na trasie strefy zdrowia PZU będą czynne w godz. 9.00-19.00. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Akcja potrwa do końca wakacji. W mediach społecznościowych PZU na bieżąco będą podawane informacje o dokładnych lokalizacjach mobilnych stref zdrowia w miejscowościach.

Wakacyjna edycja „Drogi do Zdrowia z PZU” rozpocznie się w Giżycku w weekend 17–18 lipca.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden, PZU, Signal Iduna)