SPBUiR apeluje o solidarność środowiska brokerskiego

0
719

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) wystosowało apel do środowiska brokerskiego. Zwróciło się w nim o solidarność pomiędzy brokerami oraz zadeklarowało pomoc tym z nich, którzy jej potrzebują.

 „Chcielibyśmy pokazać moc tkwiącą w naszej organizacji i zaapelować do Was o solidarność w niełatwym momencie. Wielu z nas należy do grupy podwyższonego ryzyka, dla których zarażenie koronawirusem stanowi większe zagrożenie zdrowia i życia niż u pozostałych osób. Dlatego apelujemy do osób ze wspomnianej grupy o pozostawanie w domach i unikanie kontaktu z potencjalnymi nosicielami wirusa. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie – pojawia się potrzeba zorganizowania zakupów środków spożywczych i higienicznych oraz leków. W związku z tym chcielibyśmy stać się koordynatorem akcji pomocy dla koleżanek i kolegów najbardziej tej pomocy potrzebujących” – czytamy w apelu.

Stowarzyszenie zaapelowało o zawieszenie twardych zasad konkurencji ekonomicznej, na rzecz wykazania siły i solidarności środowiska. Przypomniało, że mimo braku regulacji prawnych w rozumieniu społecznym brokerzy są zawodem zaufania publicznego.

„To zarówno zaszczyt, jak i obowiązek. Dzielmy się za pośrednictwem Stowarzyszenia zarówno problemami wynikającymi m.in. z trudności komunikacyjnych z klientami, pracownikami i towarzystwami ubezpieczeń, jak i rozwiązaniami, na jak najbardziej bezpieczną i optymalną z punktu widzenia klientów i partnerów biznesowych pracę. Sytuacja zagrożenia odbiera nam nasz podstawowy atut, bezpośredni kontakt z klientem. Musimy przewartościować założenia biznesowe, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo wszystkich uczestników procesu ubezpieczeń. Jako przedsiębiorcy nie zapominajmy również o naszych pracownikach, w tym również byłych, jak i czasowo nie wykonujących pracy: emerytach, rencistach, osobach na zwolnieniach lekarskich, urlopach macierzyńskich itp. Nieraz telefon i rozmowa z osobą samotną, potrzebującą wsparcia daje jej więcej niż pomoc finansowa czy fizyczna obecność. Oczywiście działanie to nie może mieć tylko zamkniętego środowiskowego charakteru, ale zdecydowanie charakter ogólnospołeczny. Ludzie potrzebujący znajdują się często obok. Rozejrzyjmy się więc również wokół siebie” – apeluje SPBUiR. Organizacja zwróciła się do osób potrzebujących pomocy oraz tych, którzy mogliby ją zaoferować o kontakt mailowy.

„Dostajemy telefony i maile od naszych Członków opisujących sytuacje niestandardowe, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkali. Staramy się pomóc, wykorzystując posiadaną wiedzę i wsparcie autorytetów prawnych i naukowych współpracujących ze Stowarzyszeniem. Piszcie, będziemy publikowali Wasze wypowiedzi. Często w nich inni znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zintensyfikowaliśmy program szkoleń, wychodząc naprzeciw waszym uwagom. Prosimy o pomysły dotyczące tematyki szkoleń, jak i innych form działania Stowarzyszenia w tym trudnym okresie, Jesteśmy na dyżurach telefonicznych i mailowych, starając się na bieżąco reagować na dynamiczną sytuację. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku (jeżeli sytuacja na to pozwoli), w innej atmosferze spotkamy się na naszym XXIII Kongresie (7–9 października)” – napisano w apelu.

(AM, źródło: SPBUiR)