TUW „TUW”: Nowe ubezpieczenia komunikacyjne w portfelu

0
628

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wprowadziło do oferty dwa nowe ubezpieczenia komunikacyjne: „Bezpośrednia Likwidacja Szkód w TUW-ie” oraz Autocasco Mini.

„Bezpośrednia Likwidacja Szkód w TUW-ie” jest ubezpieczeniem zapewniającym poszkodowanym mającym wykupione OC lub AC w TUW „TUW” możliwość bezpośredniej likwidacji szkód wypadkowych, bez konieczności kontaktowania się z ubezpieczycielem sprawcy (bez względu na to, czy jest on w systemie BLS w ramach porozumienia PIU). Towarzystwo deklaruje, że w ramach swojego nowego produktu zapewnia szybką wypłatę odszkodowania, minimum formalności oraz brak utraty zniżek bonus/malus w AC. Ochroną objęte jest uszkodzenie/zniszczenie ubezpieczonego pojazdu wraz z jego wyposażeniem podstawowym wskutek zderzenia się z pojazdem sprawcy, który jest ubezpieczony w zakresie OC w Polsce. Zakres ochrony obejmuje też koszty dodatkowe, np. holowanie, wynajem pojazdu zastępczego czy parkowanie pojazdu.

Z kolei Autocasco Mini to alternatywa dla klasycznego AC. Oferta jest kierowana do właścicieli pojazdów osobowych, terenowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, o wartości od 5 do 20 tys. zł, zainteresowanych ochroną pojazdu przed ryzykiem kradzieży albo całkowitego zniszczenia samochodu w wyniku zdarzeń losowych lub wskutek zderzenia ubezpieczonego pojazdu ze zwierzęciem. Dodatkowo TUW „TUW” zapewnia bezpłatną ochronę wyposażenia dodatkowego do kwoty 500 zł oraz możliwość uzyskania dodatkowych zniżek dla członków towarzystwa, członków Związków Wzajemności Członkowskiej oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

(AM, źródło: TUW „TUW”)