Starter24 świętuje dwudziestolecie obecności na polskim rynku

0
347

W czerwcu tego roku mija 20 lat od debiutu rynkowego Starter24. Firma, która jako ostatnia rozpoczynała działalność w branży car assistance w Polsce, dzisiaj legitymuje się blisko 60% udziałem w segmencie OEM (producentów, importerów samochodów).

– Gdy w 2000 roku rozpoczynaliśmy naszą działalność, byliśmy ostatnią firmą assistance, która debiutowała na polskim rynku assistance. Dzisiaj, po 20 latach, możemy zaliczyć Starter24 do jednego z liderów tego rynku, z mocną pozycją w kilku segmentach. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w segmencie OEM (nowych samochodów opuszczających salony sprzedaży), mając 60% udziału w rynku. Poza tym mamy mocną pozycję w branży CFM (wynajem długoterminowy) i leasingowej. Obsługujemy również klientów w branży ubezpieczeniowej i motoryzacyjnej – wyjaśnia Marek Zefirian, prezes zarządu Starter24.

Aktualnie Starter24 ma pod ochroną ponad 1,3 mln samochodów i obsługuje rocznie ponad 210 tys. spraw assistance. Starter24 specjalizuje się głównie w assistance samochodowym dla biznesu, ale ma w ofercie także home i medical assistance, usługi call-center czy likwidacji szkód.

– To, co wyróżnia naszą firmę i pozwoliło zbudować przewagę konkurencyjną, to wysoka skuteczność napraw na drodze (dzięki własnej flocie samochodów patrolowych, rozwojowi kompetencji technicznych), wykorzystanie najnowszych technologii (m.in. własny system operacyjny ATLAS, ciągłe innowacje) oraz dojrzały i ambitny zespół, bez którego to wszystko nie byłoby możliwe – dodaje Marek Zefirian. – Jesteśmy częścią międzynarodowej rodziny, jaką jest ARC Europe. Dzięki współpracy w grupie wymieniamy się doświadczeniem, najlepszymi praktykami, korzystamy z kompetencji różnych organizacji, ale przede wszystkim możemy zapewnić naszym klientom pomoc i mobilność w całej Europie, 24/7/365 – podkreśla.

(AM, źródło: Starter24)