Allianz, Google oraz Munich Re będą chronić klientów w chmurze

0
102

Munich Re, Google oraz Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) nawiązały współpracę. Jej owocem jest specjalna oferta ochrony w zakresie naruszeń cyberbezpieczeństwa oraz powiązanych ryzyk dla firm korzystających z usług w chmurze.

– Łącząc wiedzę trzech liderów branży, odpowiadamy na konkretne potrzeby organizacji, które przenoszą swoją działalność do chmury, w zakresie zarządzania ryzykiem. Nasze rozwiązanie Cloud Protection+, wbudowane w efektywny proces oceny ryzyka, zapewnia kompleksową odpowiedź na ryzyko cybernetyczne. Poza bezpośrednimi korzyściami dla klientów Google Cloud, współpraca przyczyni się do dalszego udoskonalenia modelowania ryzyka cybernetycznego przez Munich Re – powiedział Stefan Golling, członek zarządu Munich Re.

Specjalistyczna wiedza Google Cloud w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, wraz z doświadczeniem w zakresie transferu ryzyka Munich Re i AGCS, została włączona do oferty opartej na danych dla klientów korzystających z chmury. Google Cloud umożliwia organizacjom pobieranie zindywidualizowanych raportów dotyczących ich stanu bezpieczeństwa na platformie za pomocą nowego narzędzia do zarządzania ryzykiem. Te zaś uzyskują wiedzę na temat grożącego im ryzyka i mogą podjąć działania na rzecz jego zmniejszenia lub pokrycia. Do tych danych, umożliwiających sprawdzenie, jakie mechanizmy kontrolne są stosowane w firmach klientów, zyskali teraz dostęp Munich Re i AGCS. Umożliwi im to precyzyjną wycenę ryzyka.

Elementy składowe oferty są osadzone w Programie Ochrony Ryzyka, który integruje narzędzie Risk Manager z dostępem do cyberpolityki o nazwie Cloud Protection+. Program zapewnia klientom wyższy poziom bezpieczeństwa, obejmujący techniczne i finansowe aspekty zarządzania ryzykiem. 

Początkowo Cloud Protection+ będzie oferowany klientom Google Cloud w Stanach Zjednoczonych – firmom o przychodach od 500 mln do 5 mld USD. W późniejszym etapie zostanie ona udostępniona przedsiębiorstwom z innych segmentów przychodów oraz krajów. 

(AM, źródło: Munich Re)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here