Szybkie wdrożenie Berg System dla Poczty Polskiej Dystrybucja

0
550

Cztery miesiące – tyle trwało wdrożenie Berg System w Poczta Polska Dystrybucja, spółce z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej, odpowiedzialnej m.in za sprzedaż ubezpieczeń i produktów bankowych. W tym czasie uruchomiono do testów system rozliczeń i generowania wynagrodzeń Berg System.

 – Wdrożenie nowego systemu w tak krótkim czasie było możliwe, bo funkcjonalności, w jakie wyposażony jest Berg System od początku odpowiadały naszym wewnętrznym potrzebom. Otrzymaliśmy wszystko, czego potrzebują nasi sprzedawcy. To mocno przyspieszyło prace dostosowawcze i pomogło nam przenieść się na wygodniejszy system obsługowy, który właśnie testujemy i niebawem oddamy do użytkowania ponad 2 tysiącom doradców. Co ważne, podczas wdrażania nowego oprogramowanie po stronie Berg System była duża otwartość i elastyczność. Dogadujemy się świetnie i już myślimy o rozszerzeniu dostępu do innych modułów systemu CRM i zarządzania sieciami sprzedaży – tłumaczy Jarosław Kotra, prezes zarządu Poczta Polska Dystrybucja.

Spółka funkcjonuje jako multiagencja ubezpieczeniowa oferująca również produkty bankowe. Jej punkty sprzedaży mieszczą się w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. PPD posiada też rozbudowaną sieć kilku tysięcy pośredników finansowych.

Konieczność szybkiego wdrożenia nowego systemu podyktowana była potrzebą pilnego wprowadzenia narzędzi usprawniających rozliczenia za sprzedaż.

– Poprzedni system nie był w stanie sprostać potrzebom dynamicznie powiększającej się sieci sprzedaży i rosnącym obrotom. To mocno utrudniało nam pracę. Stary system od dłuższego czasu nie był już rozwijany, co spowodowało, że coraz większą część rozliczeń zmuszeni byliśmy wykonywać poza nim. Berg System pomógł nam wreszcie to wszystko zintegrować i ujednolicić. Za sprawą nowego systemu czas rozliczeń prowizyjnych zostanie znacząco skrócony i poprawi się komunikacja z naszymi współpracownikami – dodaje Jarosław Kotra.

Zaawansowane narzędzia przeliczeniowe w Berg System pozwalają rozliczać prowizje na wielu różnych płaszczyznach.

– W takich dużych firmach jak Poczta Polska Dystrybucja rozliczanie prowizji jest inne ze względu na funkcjonowanie kilku modeli współpracy. Z jednej strony konieczność obsługi umów B2B, o pracę czy też umów zlecenie wymagały od nas dostosowania systemu do obsługi różnych sposobów oskładkowania wynagrodzeń. Z kolei szeroka gama produktowa oraz produkty dodatkowo premiowane to dodatkowe oprogramowanie „szyte na miarę” dla naszego kontrahenta. Ważnym aspektem wdrożenia było dokonanie integracji z systemem księgowym Symfonia, systemem kadrowo-płacowym oraz z bankiem. Spięcie tego wszystkiego w całość nie było łatwe, ale dla tak doświadczonego zespołu, którym kieruje, nie ma rzeczy niemożliwych. Mamy potwierdzenie, że nasze wyliczenia są prawidłowe i już niebawem cała sieć sprzedaży w Poczta Polska Dystrybucja zostanie rozliczona za pośrednictwem naszego narzędzia – zauważa Daniel Kisiel, wiceprezes zarządu Berg System.

(AM, źródło: Berg System)