Quantee pracuje nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesach aktuarialnych

0
55

Startup Quantee inwestuje w badania naukowe nad sztuczną inteligencją do szacowania ryzyka i wyceny produktów ubezpieczeniowych. Firma jako jeden z nielicznych startupów dostała się do piątej edycji programu akceleracyjnego Plug & Play w Monachium, przygotowującego innowacyjne przedsiębiorstwa z rynku europejskiego do współpracy z największymi ubezpieczycielami i reasekuratorami. Partnerami programu są m.in. Generali, VIG czy Swiss Re.

Zespół aktuariuszy i programistów pozyskał ostatnio 4 miliony złotych dotacji na rozwój swojego produktu stosującego algorytmy wyjaśnialnej sztucznej inteligencji w wycenie produktów ubezpieczeniowych oraz innych procesach ryzyka w departamentach aktuarialnych. Dzięki dodatkowym środkom prace badawcze i rozwojowe nad dalszym ulepszaniem produktu ActuAI znacznie przyspieszą i obejmą opracowanie autorskich algorytmów niedostępnych w innych rozwiązaniach na rynku.

– Jesteśmy w trakcie ekscytującej, ale też trudnej drogi, aby zrewolucjonizować procesy aktuarialne w firmach ubezpieczeniowych na całym świecie. Wstępne wyliczenia wskazują, że wdrożenie ActuAI pozwoli firmom ubezpieczeniowym uzyskać korzyści liczone w milionach euro dzięki większej precyzji modeli oraz automatyzacji – komentuje Dawid Kopczyk, CEO Quantee.

– Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami, zarówno na rynku polskim, jak i wśród ubezpieczycieli z Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii – dodaje Mateusz Gintrowski, Chief Growth Officer.

Quantee jest pierwszą firmą w Europie oferującą wyspecjalizowane rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych z obszaru Actuarial Data Science. Quantee rozwija również platformę ActuAI służącą do automatyzacji i poprawy efektywności procesów aktuarialnych i wyceny ubezpieczeń z wykorzystaniem uczenia maszynowego i wyjaśnialnej sztucznej inteligencji.

nowe

(AM, źródło: Quantee)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here