SIGNIUS i Authologic wprowadziły podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości

0
50

SIGNIUS to nowoczesna platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki strategicznej współpracy z Authologic, SIGNIUS zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości każdego nowego użytkownika, oferując bezpieczeństwo i wiarygodność usługi oraz z góry eliminując potencjalne fraudy.

Po założeniu konta i przejściu obowiązkowej jednorazowej weryfikacji tożsamości – za pomocą wideoweryfikacji lub poprzez bankowość elektroniczną – użytkownik może podpisać wiele dokumentów jednocześnie, nawet w minutę. SIGNIUS umożliwia także podpisywanie jednego dokumentu przez wiele osób oraz ustalanie kolejności podpisujących.

– Nasza platforma umożliwia podpisywanie dokumentów całkowicie online, zgodnie z eIDAS, w pełni prawomocnie – z każdego miejsca, bez dodatkowych urządzeń, takich jak czytniki czy karty, oraz bez konieczności instalowania aplikacji. Dzięki szybkiemu oraz uproszczonemu procesowi finalizacji umów z natychmiastową zdalną weryfikacją tożsamości nasi użytkownicy mogą liczyć na wyższą konwersję sprzedaży w transakcjach B2C czy B2B – mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS.

– Użycie weryfikacji tożsamości w procesie podpisywania umów to konieczność na rynku B2C, a w czasie trwania pandemii i zdalnego nawiązywania relacji biznesowych coraz bardziej potrzebna usługa także w przypadku umów B2B. Cieszymy się ze współpracy z platformą SIGNIUS, która pozwala przekazywane z naszego systemu dane – takie jak imię i nazwisko – automatycznie wykorzystywać do potwierdzenia tożsamości użytkownika, eliminując z góry wszelkie potencjalne oszustwa czy nieścisłości – dodaje Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Platforma SIGNIUS oferuje dwa modele zastosowania. Wersja Professional to usługa w chmurze dla użytkowników i organizacji, które chcą podpisywać dokumenty elektronicznie online w szybki, bezpieczny i prawnie wiążący sposób. Z kolei SIGNIUS Enterprise to platforma do cyfrowego zarządzania umowami, elektronicznego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta (KYC) zgodnej z eIADS oraz procedurami AML (Anti-Money Laundering), oferowana w różnych opcjach wdrożenia: usługi SaaS/Cloud, hybrydowej lub lokalnej konfiguracji. Rozwiązanie integruje się z większością systemów DMS, ECM & BPM. W ramach tego modelu SIGNIUS oferuje dopasowanie brandingu platformy do wymagań klienta.

(AM, źródło: SIGNIUS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here