Ponad 4 mld zł aktywów TFI Allianz Polska

0
222

Wartość aktywów TFI Allianz Polska wzrosła w styczniu o 124 mln zł i pierwszy raz w historii spółki przekroczyła 4 mld zł. Wartość nabyć netto w pierwszym miesiącu 2021 roku wyniosła 89,4 mln zł.

– Mimo że styczeń na rynkach finansowych cechowała dość duża zmienność, był to dobry miesiąc dla naszych funduszy. Wysokie nabycia obserwowaliśmy w dalszym ciągu głównie w funduszach dłużnych, jednak od kilku miesięcy widzimy rosnące zainteresowanie funduszami inwestującymi w akcje spółek zagranicznych. Szczególnym powodzeniem cieszyły się nasze fundusze tworzone we współpracy z Allianz Global Investors, nowość w ofercie – Allianz China A-Shares oraz Allianz Artificial Intelligence. Subfundusz Allianz China A-Shares – uruchomiony pod koniec października ubiegłego roku, wypracował w styczniu najlepszą stopę zwrotu wśród wszystkich funduszy akcji azjatyckich dostępnych na rynku: +5,8%. Fundusz od początku działalności pozwolił zarobić swoim uczestnikom 22,8%. Technologiczny Allianz Artificial Intelligence, z nieco dłuższą historią działalności, w styczniu wypracował stopę zwrotu +6,0%, a za 2020 może pochwalić się imponującym wynikiem +85,1% – komentuje Anna Bąkała, członek zarządu TFI Allianz Polska.

– Wzrost naszych aktywów zawdzięczamy nie tylko dobrej sytuacji na rynkach w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, ale też pozyskaniu nowych klientów. W ubiegłym roku zakończyliśmy proces przejmowania dużego programu emerytalnego, który ma udział we wzroście aktywów. Poza tym rosną aktywa funduszy zdefiniowanej daty w ramach PPK, w których oszczędza z nami już ponad 2 tys. pracodawców. Wartość tych aktywów wzrosła w styczniu do ponad 95 mln zł – zauważa Rafał Szwabo, dyrektor ds. Planów Emerytalnych TFI Allianz Polska.

(AM, źródło: Allianz)